Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Le lehet-e fedni hezagmentesen...

Adrian.Leverkuhn kérdése:

Le lehet-e fedni hezagmentesen es atfedes nelkül egy 6*6-as sakktablat 1*2-es dominokkal ugy, hogy ne tudjuk a tablat szetvagni egy egyenes menten anelkül, hogy kettevagnank egy dominot?

Figyelt kérdés

A 4*4-es esettel kesz vagyok, ami lehetetlen. A 8*8-as sakktabla lefedhetö.

A 6*6-as eddig nem sikerült. A 18 domino segitsegevel kellene 10 helyen garantalni, hogy ne sikerüljön a vagas. Valakinek sikerült egy jo kirakast kesziteni?



dec. 21. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

4 * 4-es miért lehetetlen?

Valamikor térkő burkolatokon láttam, de most nem láttam ilyet, hogy megmutatnám. Tehát: leteszel kettőt párhuzamosan egymás mellé, majd derékszögben elforgatva hasonlóan mellé. A folytatása hasonló, amíg le nem fedi.

A 6 * 6-os hasonlóan csinálható.

dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


A 4*4-es tabla szetvaghato a közepen levö szimmetriatengelyek menten, ha az altalad leirt lefedest alkalmazom.

dec. 23. 16:42
 3/5 dq ***** válasza:

> A 18 domino segitsegevel kellene 10 helyen garantalni, hogy ne sikerüljön a vagas.


Es legalabb 2 domino kell 1 darab vagas garantalasahoz

dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"Es legalabb 2 domino kell 1 darab vagas garantalasahoz"

Úgy érted, annak a garantálásához, hogy ne lehessen egy bizonyos vonalon vágni? De miért kellene 2? Ha egyetlen dominót ketté kellene vágni, akkor az a vágás már nem megengedett.

dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dq ***** válasza:
dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!