Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a matek feladatot, hogyan...

Ezt a matek feladatot, hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem megy és a tanárunk táblázatban is kéri a levezetést. A feladat levezetését sehol nem találom.

A feladat így szól:

Az állatkert két elefántja Fáni és Fáncsi. Fáni 24évvel korábban született, és így négyszer annyi idős, mint Fáncsi. Hány évvesek az elefántok?


Nagyon szépen megköszönném ha valaki tudna segíteni.



dec. 28. 16:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

8

Nem nekem ez nem "bak" 🤣.

Nekem is 32 és 8 jött ki ezt az egy feladatot nem tudom és nem baj ha ez nem megy sosem voltam 5-öst matekból.

dec. 28. 17:11
 12/22 anonim ***** válasza:

#11


#1-ben megkaptad a helyes megoldást.

dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

10


Könyvnek a feladat megoldását küldték át.

Ennyi van leírva ott.

X=4y

X-y= 24


X=8 y=32


Fáni 32, Fáncsi 8 éves.


De amit te írtál az sokkal részletesebb.

dec. 28. 17:15
 14/22 anonim ***** válasza:

13# 5-ös és 10-es vagyok.

Erre amit elküldtél első reakcióm ez volt: What?

Hogy jött ki ebben az eredmény?

Megtudom érteni, hogy az én megoldásomat jobbnak találod.

dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14

Nem tudom, hogy jött ki de ez egy könyvből van kimásolva amiben a feladat és megoldás is szerepel így küldték el.

Fura volt a megoldás és ahogy te leírtad számomra érthetőbb.

dec. 28. 17:28
 16/22 anonim ***** válasza:

Kérdező 5, 10, 14-es vagyok

Utólag belegondoltam, ahogy próbáltam felfogni mi történhetett a te megoldásodban, hogy 24 évvel ezelőtt és most is négyszer annyi idős Fáni, mint Fáncsi. Szóval logikailag jó az enyém. De 56 nem négyszerese a 32-nek.

Ellenben a 32 a nyolcnak.

Tehát x=4y rendben van idáig.

x-y ez már kicsit zavaros hogy jött ki, egyáltalán milyen indíttatásból vonta ki egymásból.

x=8 y=32 Mivel x Fáni és y Fáncsi itt valamit egy picikét elrontott az illető aki ezt csinálta. Hisz fordítva van. Szóval x=32 és y=8

Azonban ez puszta logikai megoldás, semmi konkrét számolás. Ami kicsit azt bizonyítja, hogy számolással nem oldható meg, hogy a feltételek igazak legyenek.

dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

Borzalmas.

dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hát én már azt sem tudom mi van . 🤣

Az meg van, hogy 32 és 8 de a többit én magam levezetni nem tudom.

Azért köszönöm mindenkinek a segítséget.😊

dec. 28. 17:45
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Nem tudod megoldani a #1 egyenletet?

dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a jó megoldás mivel a könyvben tényleg csak annyi van amit leírtam.

Fentebb szépen levezették atküldtem tanarnőnek mintha én oldottam volna meg, 😄 azt írta gondoljam újra de annyit elárul 32 és nyolc lesz az eredmény.

Úgyhogy biztos meglesz valahogy csak már rástresszelek.

dec. 28. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!