Valaki segítene a fizikában?(viszonylag egyszerű)


Pár dolog érdekelne:

1.Mi is pontosan ez a relatív sebesség?

Rengeteg feladatot csináltunk hozzá, de még mindig nem értem. A füzetemben az van, hogy "Vrelatív=V1-V2",de minden feladatban mintha összeadás lenne. Akkor most összeadni kell és nem kivonni?

2.Itt mit jelent az R?

Így szerepel a füzetemben:R=Vközép.t.(szorzás)

Értem, hogy a középsebességet és az időt kell összeszorozni, de mihez?

3.Mi is a Pitagorasz tétel?

Mert ez van a füzetben:AC=√AB2+BC2

De ezt hogy kell használni, nagyon nem értem ezt.

4.Itt mi a d?

Füzetemben:"t=d/v1" "t=d/vrelatív"

Értem, hogy az idő egyenlő ezzel a valamivel és az első sebességgel összeszorozva.

5.Itt mit jelent az s?

Így van a füzetemben:"s2=V2.t(szorzás)"

Értem itt is, hogy a második sebességet kell az idővel összeszorozni, de nem értem, hogy mit kapunk vele.

Köszönöm, ha bárki elolvassa ezt és válaszol!



jan. 9. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A relatív sebesség azt mutatja meg, hogy két test egymáshoz képest milyen gyorsan mozog. Ha két test azonos irányba mozog, akkor a relatív sebességük a két sebesség különbsége. Ha két test ellentétes irányba mozog, akkor a relatív sebességük a két sebesség összege.

A füzetedben szereplő egyenlet helyes, a relatív sebesség kiszámításához a két test sebességének különbségét kell kivonni. Ha a feladatokban összeadás van, akkor az azt jelenti, hogy a két test azonos irányba mozog.


Például, ha egy vonat 50 km/h sebességgel halad észak felé, és egy másik vonat 30 km/h sebességgel halad ugyanabba az irányba, akkor a két vonat relatív sebessége 50-30=20 km/h.


Az R betű a távolságt jelöli. A középsebesség és az idő szorzata a megtett távolságot adja meg.

Például, ha egy autó 50 km/h sebességgel halad 2 órán át, akkor a megtett távolság 50*2=100 km.


A Pitagorasz-tétel azt mondja ki, hogy egy derékszögű háromszögben a c hypotenusz négyzete megegyezik a két befogótengely négyzetének összegével.

A füzetedben szereplő egyenlet a Pitagorasz-tétel egyik alkalmazása. Ez az egyenlet azt mondja ki, hogy egy derékszögű háromszögben a c hypotenusz hossza megegyezik a két befogótengely hosszának négyzeteinek összegének gyökével.


Például, ha egy derékszögű háromszögben a két befogótengely hossza 3 és 4, akkor a hypotenusz hossza √32+42=5.


A d betű a távolságt jelöli. Az idő és a sebesség szorzata a megtett távolságot adja meg.

A füzetedben szereplő egyenletek azt mondják ki, hogy az idő egyenlő a megtett távolság és az első vagy a relatív sebesség arányával.


Például, ha egy autó 50 km/h sebességgel halad 100 km távolságot, akkor az út megtételéhez szükséges idő 100/50=2 óra.


Az s betű a megtett távolságot jelöli. A sebesség és az idő szorzata a megtett távolságot adja meg.

A füzetedben szereplő egyenlet azt mondja ki, hogy a megtett távolság egyenlő a második sebesség és az idő szorzatával.


Például, ha egy autó 30 km/h sebességgel halad 2 órán át, akkor a megtett távolság 30*2=60 km.


Remélem, hogy ezek a válaszok segítettek megérteni a relatív sebességet, az R betűt, a Pitagorasz-tételt, a d betűt és az s betűt. Ha bármilyen további kérdésed van, kérlek, nyugodtan tedd fel.

jan. 9. 17:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még mindig nem értem a Pitagorasz tételt, de a többit sikerült megértenem.
jan. 9. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

"még mindig nem értem a Pitagorasz tételt"

Nem is csoda, mivel nem értette meg veled, hanem közölte. De annyi egy átlag gyereknek elég, hogy alkalmazni tudja. Itt van egy normális leírás, szórakaténuszok nélkül:

[link]

jan. 9. 18:58
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
jan. 9. 20:32