Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia projektmunka egy...

Biológia projektmunka egy betegségről, milyen kutatás?

Figyelt kérdés
sziasztok! biológia érettségire készülök, és a projektmunka megoldást választanám! Valamilyen betegségről szeretnék írni, kutatni, de ötletem sincs, hogy milyen kutatást lehetne végezni egy adott betegségről. Ha valakinek van bármi ötlete, nagyon megköszönném ha leírná nekem:)) Előre is köszönöm a segítseget!
jan. 9. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Bár csak elképzeléseim vannak a projektmunkáról, de kiindulásnak szerintem jó ötlet lehet diplomamunkákat olvasni, ott gyakran 1-1 betegséget, annak aktuális terápiáját foglalják össze - én is ezt csináltam, onnan tudom.
jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legkézenfekvőbb valami olyan, amihez tudsz kapcsolódni, közel van hozzád. Ez persze sz@r, mert senki nem szeretne betegségek közelében lenni, de valamennyire ilyen az orvoslás (biológia is), hogy ilyen dolgokkal foglalkozik. (És amúgy ez szerintem tiszteletre méltó benne.)


Szóval azt te tudod, hogy a saját környezetben milyen betegségekről tudsz valamiféle kutatást csinálni. Pl. nálam ami működhetne, ha éppen biológia érettségire készülnék:) az mondjuk a neurózis, alkoholizmus, rák. Az első kettő valamennyire inkább pszichológia, de szerintem fizikai, biológiai szempontból is lehet őket kutatni.


Tehát lehet amúgy absztrakt dolgozatokat írni a sclerosis multiplex-ről, vagy akármi másról, és az érettségin el is fogják fogadni, és amúgy tök jó, ha ez érdekel. De ha nem, akkor valódi kutatást abban az irányban fogsz tudni csinálni, ahol személyes élmény vagy érdeklődés is van mögötte.

jan. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű betegség érdekel? Valami nagyon ritka és kevéssé ismert (pl. fibrodysplasia ossificans progressiva, egy géndefekt, ahol leegyszerűsítve a problémát a betegek csontot növesztenek a kötőszövet helyén és idővel "élő szobrokká" válnak, vagy Huntington chorea, ami egy örökletes neurodegeneratív betegség, esetleg Prader-Willi szindróma, ahol az egyik jellemző tünet a 0-24-ben kínzó farkaséhség, teljesen függetlenül az étkezésektől - lehetne folytatni a sort), vagy valami hétköznapibb (metabolikus szindróma, érelmeszesedés, daganatos betegségek stb.)? Gombamérgezések esetleg? Ha gondolod, írj rám.
jan. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél kérdőíves kutatást is csinálni, akkor valami olyasmi betegséget választanék, ami gyakori, és sok embert lehet vele megszólítani, pl. cukorbetegség, magasvérnyomás. Ha szeretnéd a fiatalabb korosztályt is megcélozni, akkor mondjuk ekcéma, meddőség/teherbeesési problémák, különféle fertőzések. Bár igazából bármit is választasz, ha belépsz egy azzal foglalkozó facebook csoportba, akkor tuti találsz hozzá embereket. Én pl. otthonszülesről csináltam egyszer kutatást, és az anyukák nagyon segítőkészek voltak, rengeteg kitöltést kaptam.


Van esetleg olyan orvostudományi terület, ami jobban érdekel?


Szívesen segítek privátban is, ha kell, csak legyen valami elindulási pont. :)

jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!