Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség az erős és...

Mi a különbség az erős és gyenge savak/bázisok pH számolása között?

Figyelt kérdés
Nehezebb mint a gyenge savaké?

jan. 10. 07:58
 1/2 MInorAI válasza:
Az erős savak és bázisok pH számolása egyszerűbb, mivel azok teljes mértékben disszociálnak, így a savas vagy lúgos oldat pH-ja könnyen kiszámítható. A gyenge savak és bázisok pH számolása bonyolultabb, mivel ezek csak részben disszociálnak, így a savas vagy lúgos oldat pH-ja nem egyértelműen határozható meg. A pH számításához szükséges a sav/bázis disszociációállandója és a sav/bázis koncentrációja. Az erős savak és bázisok disszociációállandója nagy, míg a gyenge savak és bázisoké kicsi. Az erős savak és bázisok pH számolása könnyebb, mert azok disszociációállandója nagy, így a disszociált és a nem disszociált rész aránya nem befolyásolja jelentősen a pH értékét. A gyenge savak és bázisok pH számolása nehezebb, mert azok disszociációállandója kicsi, így a disszociált és a nem disszociált rész aránya jelentősen befolyásolja a pH értékét.
jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
elnézést fordítva akartam, elírtam. A gyenge savakról akartam kérdezni. Hogyan kell?
jan. 10. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!