Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy ez hány% pontosan?

Figyelt kérdés

Ha szavaztak valamire 27-en, abból 25-en támogatták és ketten ellenezték, azt hogy számolom ki hogy hány % a támogatottság?

Nem a konkrét érték érdekel, hanem hogy ezt hogy számolom ki (más értékekkel is ki kell számolni).

Ja és kioktatást nem kérek, tisztában vagyok vele hogy ez iskolai tananyag, csakhogy kb. 20 éve tanultam és soha nem használtam így már nem emlékszek rá, a neten meg nem találom.



jan. 11. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
(támogatók száma)/(összes szavazó száma) x 100
jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Támogatottság aránya %-ban:


25/27*100


Ellenzők aránya %-ban:


2/27*100


Mindig azt osztjuk az egésszel aminek az arányát tudni akarjuk, a végén azért kell szorozni mert így kapjuk meg a %-ot


Pl.: van 2 almám, egy piros, egy sárga


A sárga aránya 50% mert

1/2=0,5


0,5*100=50

jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, így már meg is van! Ment a zöld pacsi és szép estét! :)
jan. 11. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!