Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy autó első/hát...

1hengeresVmotor kérdése:

Hogyan lehet egy autó első/hátsó terepszögét PONTOSAN kiszámolni a túlnyúlás, talajtól való magasság és a kerék sugara alapján?

Figyelt kérdés

Nem találtam erre képletet, próbáltam magam csinálni, de az túl bonyolult lett. Ezen látszik minden: [link]

Tehát ugye csak X-től, Y-tól és R-től függ, valahogy a szöget(ami a képen 54 fok) kéne kihozni ezekből. Én eddig jutottam: tg(Alfa/2)*tg(Alfa)=(Y/R)*tg(Alfa)-(X/R)


2011. nov. 26. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:

"PONTOSAN kiszámolni"

Ez függni fog a pillanatnyi abroncsnyomástól, csomagtartó/utas terheléstől, út állagától (aszfalt, homok, sár), stb. Ezek miatt már lemérni sem lehet pontosan a kiinduló adatokat. Szóval szerintem jobb, ha inkább megméred a szöget. :)

(Bocs, hogy a számításban nem tudtam segíteni.)

2011. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok, igen, de ezeket elhanyagoljuk, arra vagyok kíváncsi, hogy a kérdésben lévő 3 változó alapján hogyan lehet kiszámolni. Pont azért, hogy ne kelljen mindig lemérni.
2011. nov. 26. 16:28
 3/9 A kérdező kommentje:

Az előbb kimaradt: tehát minden ideális, elméletileg mekkora lenne a szög, hogyan függ a változóktól, ez a kérdés. Úgy is írhattam volna, hogy: Alfa(x,y,r)=?

Előre is köszönöm a válaszokat, szerintem nem könnyű megoldani. RC modellekhez kéne amúgy a gyakorlatban.

2011. nov. 26. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Kis türelmet, rövidesen küldöm a megoldást


DeeDee

2011. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem, jól értelmeztem a feladatot.

A levezetés részletezése nélkül egy megoldás


[link]


DeeDee

**********

2011. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsónak: nagyon köszönöm, csak valami nem jó a linkkel, nem található a kép
2011. nov. 28. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam jó a link. (Első voltam.)

[link]

2011. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, elnéztem, nálam is jó, és működik a képlet, nagyon köszönöm.
2011. nov. 28. 10:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen máskor is. :-)


DeeDee

**********

2011. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!