Technika házi segítesz?

Figyelt kérdés

mi az erőgép a közlőmű és a munkagép az alábbi tárgyaknál?

hajszárító

klíma

mosógép

szélmalom

TV


2010. okt. 23. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a Google-t. :)
2010. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha ezek igazak (egy oldalon találtam):

* munkagépek (hasznos munkát végző gépek) --> MINDEGYIK kivéve a TV-t, szerintem (bár nem tudom, hogy mennyire számít hasznos munkának a tévé képernyőjén megjelenített információáradat:P) jó, akkor legyen a TV is hasznos, végül is gyakran használjuk!:)

* erőgépek (hasznos munka végzésére a munkagépekben felhasználható mechanikai munkát szolgáltató gépek) --> tehát olyan gép, ami "fizikai erő"-vel segíti a munkagépek dolgát....nekem most pl. a gázpedál jutott eszembe a kocsiban, vagy az emelődaruban az emelőkar...hmm..szerintem EGYIK SEM, mert:hajszárító >> termikus munkát (hőt, meleget) szolgáltat; klíma >> szintén termikus munkát ad, csak épp hideget; mosógép >> mechanikai munkát ad, mert megdöngöli helyetted a ruhákat, viszont a mosógép által végzett fizikai erő nem hasznosul semmilyen más munkagépben....de lehet, hogy csak túlbonyolítom, akkor bocsi

* közlőművek (mechanikai munkát továbbító és/vagy paramétereit módosító gépek) --> HAJSZÁRÍTÓ mer forog benne végül is a ventilátor, a ventilátor meg mechanikai munkát továbbít a levegőnek, ezért a levegő elmozdul (fújja a hajszárító a levegőt); ha úgy vesszük a KLÍMA is végez mechanikai munkát, mert az is elfújja a levegőt (de persze termikus munkát is végez, de a két munkafajta sztem nem zárja ki egymást); MOSÓGÉP mert döngöl...ami ugye mechanikai munka:D; SZÉLMALOM mert a forgásával mechanikai munka termelődik, amit később átalakítanak árammá


Na remélem segíthettem, és nem írtam nagy badarságokat!:):)


19/L

2010. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

előző vagyok, amúgy itt találtam, ez egy *.ppt fájl vagyis dia, nyisd meg vagy mentsd el:

[link]

2010. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:)
2010. okt. 23. 13:42
 5/5 anonim válasza:
Ja, szívesen, de már az én jelek és rendszerek házimban is kéne valaki segítsen.:P:D
2010. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!