Nono 2 kérdése:

Egy egyenlő szárú háromszög oldalainak aránya 2:2:3.a leghosszabb oldala 9cm.mekkorál a rövidebbik oldalak?mennyi a háromszög kerülete?

Segítene valaki,szeretném érteni..köszönöm

jan. 19. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

- Egy háromszögnek három oldala van, ezek 2X, 2X és 3X.

- Egyenlő szárú a háromszög, tehát a három oldalból kettő egyenlő, bár ez már kiderült az arányoknál is.

- A leghosszabb oldal 9 cm, ami értelemszerűen nem lehet a két egyenlő szár, tehát 3x = 9, azaz X = 3.

- A szárak hossza tehát 2X, azaz 6-6 cm.

- A kerület meg akkor 21 cm.

jan. 19. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:

3x=9 => x=3

Az oldalak 6, 6, 9


[link]


Vagy: m=sqrt(6^2-4.5^2)=3,97

T=9*3,97/2=17,86

jan. 19. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Óvoda.
jan. 19. 14:19