Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan szerkesszem meg azt a...

Hogyan szerkesszem meg azt a deltoidot aminek a) 6 cm-es szimmetriaátlója 30 fokos és 45 fokos szöget zár be az oldalukkal; b) 5 cm-es szimmetriaátlója 15 fokos szöget zár be az egyik oldallal, a másik oldala pedig 3 cm?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak én vagyok ilyen hülye matekból, de egyszerűen nem értem mégis hogyan kéne ezeket megszerkeszteni.

#házi #matematika #iskola #geometria #deltoidok szerkesztése
márc. 16. 15:42
 1/1 anonim ***** válasza:

a) Szerkesztesz egy háromszöget, melynek egyik oldala 6 cm-es, az ezen fekvő szögek 30 és 45 fokosak, majd a háronszöget tükrözöd tengelyesen a 6 cm-es oldalàra, ekkor az eredeti háromszög és tükörképe abkeresett deltoidot alkotja. Itt egyszerű alapszerkesztések vannak.


b) Szerkesztesz egy háromszöget, melynek két oldala 5 és 3 cm hosszú, 3 cm-es oldalllal szemközti szöge 15 fokos, majd ezt a háromszöget is tükrözöd az 5 cm-es oldalára. 15°-os szöget a 60°os szög kétszeri felezésével kaphatsz, ezek szintén alapszerkesztések.


Ha ennyiből nem megy segítek még.

márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!