Abigél keletkezése?

Figyelt kérdés
Kerestem már mindenhol, de alig van róla valami. Tudtok segíteni légyszi?

márc. 17. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Wikipédia... első találatra. Ennyire azért ne legyünk életképtelenek.
márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi van??
márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szabó Magda: Abigél című könyv keletkezése érdekel.

A Wikipédián nem találtam semmit.

márc. 17. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Wikipédia: Az Abigél Szabó Magda ifjúsági regénye, amely 1970-ben jelent meg először Lóránt Lilla illusztrációival a Móra Könyvkiadó Csíkos könyvek sorozatában. Népszerűsége azóta is töretlen, számos kiadást ért meg, valamint tévésorozat, hangoskönyv és musical is készült belőle. Kezdetben romantikus, kalandos lányregénynek tűnik, később azonban ennél komolyabbra fordul a cselekmény, a második világháború a gondtalan kamaszok életébe is begyűrűzik. A főszereplő Ginának a szeszélyes, elkényeztetett gyereklányból hirtelen megfontolt, felelősségteljes felnőtté kell válnia, hogy a saját és apja életét mentse.


ChatGpt: Szabó Magda "Abigél" című regénye 1970-ben keletkezett. Az író a XX. század közepén, a 40-es és 50-es években játszódó történetet írta, amely a második világháború utáni időszakot és a kommunista rezsim korát öleli fel. A regény jelentős sikert aratott az olvasók körében, és máig népszerű olvasmány maradt Magyarországon és világszerte.


Mint mondtam...


#1

márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

>Az író a XX. század közepén, a 40-es és 50-es években játszódó történetet írta, amely a második világháború utáni időszakot és a kommunista rezsim korát öleli fel.

-Ez szokásos AI hallucinálás, aminek nincs köze a tényekhez. A történet nem a világháború UTÁN, hanem ALATT játszódik.

márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A molyon olvasd át a hozzászólásokat, talán valaki megemlít valamit...

Ha nem, akkor én megnézném, hogy mikor írta pontosan a könyvet, ő akkor hány éves volt, meg hány éves volt akkor, amelyik évben a könyv játszódik.


Ha nem olvastad az önéletrajzi könyvét (Für Elise), akkor kezdj bele sürgősen, abban tesz utalásokat a karakterekre, például König tanár urat az egyik saját tanáráról mintázta, és diákként kiröhögte, mint Gina Könige, csak felnőttként esett le neki a férfi viselkedésének oka.

márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csicsky ***** válasza:
100%

A Wikipédiában nem Szabó Magdára kell rákeresni, hanem az Abigél című regényre (van saját szócikke):

[link]

Továbbiak:

[link]

[link]

márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös,


a fentebb/az előző mondatban ott van helyesen. És igazából csak példának akartam hozni, hogy amíg kiírja a kérdést, addig simán ő is rákereshetne egy egyszerű dologra, ami a google-ba beírva szinte az első találatok között ott van. ÉS bocsánat, hogy nem adtam meg a kitűnő választ a házifeladatra, amit - ha jól sejtek - mára kellett volna beadni. Ebben az esetben legközelebb előbb el kellett volna kezdeni.

márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!