Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ilyet tehet egy tanár? Beszélg...

Ilyet tehet egy tanár? Beszélgettem padtársammal irodalomórán, ránk szólt a tanár, majd közölte velünk, hogy az óra után ad büntetésből plusz házi feladatot.

Figyelt kérdés

Óra végén mondta, hogy írjunk egy házi dolgozatot a Görög mitológia témában, ha nem csináljuk meg, akkor 1est ad és a legjobb jegy amit kaphatunk rá, az csak 3as.

Ilyet megtehet, hogy akkor is 3ast ad rá, ha pl 4esre vagy 5ösre megírom?

Gimnáziumba járok.

17/f



márc. 17. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha már pluszt írat, akkor is korrekt osztályzatot kell rá adnia.


Viszont órai munkára adhat egyest, ha ott, helyben beszámoltat, hogy mit csináltatok addig, és neked fogalmad nincs róla. A kettő együtt, ha 4-5 a dolgozatod, lehet 3-as átlagú.


Na, de nem azzal kellene foglalkoznod, hogy joga van-e, hanem azzal, hogy mi a kötelességed!


Melegedni jársz oda, vagy mi a bánat?

16 éves vagy, vany 8 általánosról bizonyítványod, menj dolgozni.

Nem kötelező az érettségi.

márc. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Most tényleg nem azért, de megírod jól otthon, kapsz egy hármast.


Nálunk ez úgy nézett volna ki középiskolában, hogy kaptam volna egy órai munka egyest, majd egy szaktanárit (ha az van akkor osztályfőnökit vagy igazgatóit), majd mikor vissza kérdeztem volna, hogy hát de mért, na akkor kaptam volna a második egyest.

Volt olyan osztálytársam akinek 1 órán 11db egyes lett beírva.

Megteheti a tanár?? Nem éppen etikus dolog, de neked se kellene beszélni órán.



(Nem beszólni akarok, én se voltam minta diák, én is beszélgettem órákon néha, vagy voltak másabb húzásaim is. Inkább csak annyi, hogy át kell érezni a tanári oldalt is. Ha megírod jól lehet ad rá ötöst is, hogy tényleg belefektetted ezt a munkát még így is és nem sajnáltad, vagy ha csak hármast is ad, de azért szerintem nőni fogsz a szemében emberileg. Volt olyan tanár aki engem is a semmiből kedvelt meg, pedig nem jöttünk ki. Utána segítettem neki a fegyelmezésben is.)

márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dinnye2 válasza:
69%
Szerintem ez nem fair tőle, de megteheti, mert ha bárki kérdezi, egyszerűen letagadja és úgy ad rá 3ast, vagy annál rosszabbat, hogy "ő megadta a lehetőséget". Bocsi, de tényleg nem kellett volna dumálni, örülj, hogy nem rögtön csak simán bevágott egy egyestó hanem legalább kaphatsz annál jobbat.
márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Meg, kis hópihém. Máskor fogjátok be.
márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Persze, miért ne tehetné? Ha ti megtehetitek, hogy az órán beszéltek… :D
márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Nem tehet!
márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
nem..
márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Máskor ne dumáljatok órán. Adhatott volna órai munkára is egyest. Mi a kérdés?
márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!