Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt a feladot...

Hogyan kell ezt a feladot megcsinalni?

Figyelt kérdés

Képezzen a 6,7,8,9 számokból három jegyű számokat. Egy szám többször is felhasználható.

A,Mi a valószínűsége annak, hogy az első és az utolsó számjegy ugyanolyan?

B,Mi a valószínűség, hogy a szám osztható kettővel?


Sajnos én 1-nél nagyobb számokat kaptam és nem jövök rá a logikájára

Az

A,résznél így írtam fel:4^3*4/4^3

A B-t:4^3*2/4^3


Előre is köszönöm a segítséget!



márc. 26. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Összes kimenetelek száma: 4^3=64

A) Kedvező kimenetelek száma: 4*4*1=16, P=16/64=1/4

B) Kedvező kimenetelek száma: 4*4*2=32, P=32/64=1/2

márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Speciális eset/Összes eset.


Az összes eset, hogy a háromjegyű szám mindegyik számjegye lehet egy a négyből, azaz 4^3. (abc, ahol a, b és c is 4 különböző szjegy lehet => 4*4*4)


A) A számod alakja aba. Nem akarom leírni, próbáld meg magadtól kitalálni, de a megoldás a speciális esetre 16 lesz


B) A számod abc alakú lesz, azonban a kettes oszthatóság szabálya alapján a c limitált. Próbáld meg magadtól, de a jó megoldás 32 a speciális esetre.


Ha nagyon nem megy, írd meg és leírom:D De jobb ha megpróbálod kilogikázni.

márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket, így már világos!

Órán csináltunk hasonló feladatot kártyás verzióban és sajnos eddig annak a logikája alapján próbáltam megoldni.

márc. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!