Egy matematika feladatról lenne szó amit nem tudok megcsinálni (nem értem ezeket a feladatokat). Valaki esetleg megtudná oldani?


Számok helyi értékével kapcsolatos szöveges feladatok (egyenlettel)

A feladat:

Egy kétjegyű szám első számjegye fele a másodiknak. A szám és a számjegyeinek felcserélésével kapott szám összege 134.

Melyik ez a szám?


febr. 25. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz rajta? Meddig jutottál? A jegyzeteidben és tankönyvedben mit olvastál?
febr. 25. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
A 134-et elírtad, az 132 lesz. A két szám pedig 48, 84.
febr. 25. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti szám: 10*x + 2x = 12x

A jegyeket felcserélve: 10*2x + x = 21x

A feladat szerint: 12x + 21x = 134

33x = 134

x = 4,06, tehát a feladatnak nincs megoldása.


Ha tényleg elírtad, és 132 a két szám összege, akkor viszont:

33x = 132

x = 4, tehát a szám - mint azt a 22.25-ös válaszoló mondta - 48.

febr. 26. 00:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem én írtam el, a feladat volt egy kicsit hibás.
febr. 26. 19:59