Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a levfőbb okai a generáció...

Mik a levfőbb okai a generációs korkülönbségek miatti konfliktusoknak?

Figyelt kérdés
márc. 31. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el benne, meddig jutottál?
márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erről könyveket lehet írni, nem nehéz pár dolgot kitalálni.
márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem áll fel.
márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Juliusz48 ***** válasza:
Talán az amire így 75 évesen vissza lehet emlékezni, hogy fiatalon nehezen fogadtam el magam is, a mások tapasztalatát. Akkor még úgy gondoltam eleget tanultam, már mindent tudok. Mára rájöttem, hogy milyen sok az amit EGY ember tudhat a világunkról. Ha mást nem is, meghallgatni érdemes az öreget a tapasztalatairól, mert Ő már párszor megégette magát. A hibák egy részét kikerülheti, a kísérletező ember. Mert azt még én se várom el ma se, hogy mindent megfogadjak, de elgondolkodni érdemes, hogy ami most láthatóan jobb mint egy korábbi állapot, azt cseréljem-e egy még ki nem próbáltra. Attól meg óvakodj aki mindig ugyanazt csinálja de más eredményt vár tőle, mert ott bibi lehet a buciban. Érdemes adatokat gyűjteni több irányból, és számolgatni melyik a jobb "nekem", mert van sok önjelölt is minden területen, akiről kiderülhet, hogy csak egy kókler.
ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán az, hogy a fiataloknak nehéz elfogadni, hogy az idősebbek mindent jobban tudnak, több tapasztalatuk van.

Az idősebbeknek meg az esik nehezükre, hogy csak akkor mondjanak véleményt, ha kérdezik őket. Ráadásul a korral ők jobban rá vannak szorulva a fiatalok segítségére, mint fordítva.

ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit nem értenek meg a fiatalok, az idősebbek korábban születtek, sokat láttak, tapasztaltak. Mintha egy úton előbb mennének végig és el tudják mesélni azoknak, akik most indulnak, hol vannak a tócsák, a buktatók, a sár, ami lassít, vagy éppen a kimaradsz egy dobásból jelzések, estleg a pontok, melyek visszapendertítenek a kiindulási pontra. De előre haladó gyorslépésekre is adhatnak tippeket, csupán meg kéne őket hallgatni, megfogadni a tanácsokat. Generációs viták főként abból keletkeznek, amikor a fiatal, úgy képzeli, ő már mindent tud, neki ne magyarázzon egy idősebb sem. Főként, ha elképzeléseivel ellentétes állításokkal találja szemben magát. Az ember hajlamos, hogy kizárólag a saját kárán tanuljon.
ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Generációs viták akkor is keletkeznek, amikor az idősebb emberek már (vagy alapjáraton) képtelenek a rugalmasságra, az alkalmazkodásra, változásra, fejlődésre. Sokan elfelejtik, milyenek voltak fiatalon, számtalan ember pedig delete gondot nyom a gyermekkori emlékeire. A fiatalkori hibáit pedig nosztalgiával szépíti.


A gyerekeket kiskorban kell megtanítani és felkészíteni az életre, aki kamaszon vagy fiatal felnőttkorban kívánja nevelni a csemetéjét, az elkésett.

ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!