Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A felsorolt atomok és ionok...

A felsorolt atomok és ionok közül melyik nem felel meg az 1s2, 2s2, 2p6, 3s2, 3p6 elektronszerkezetnek?

Figyelt kérdés

Ar


Cl-


K+


S2-


Si4-


Szerintem mindegyik jó, de a megoldókulcs szerint nem.



ápr. 6. 14:28
 1/5 anonim válasza:
Talán azért mondja a megoldókulcs, hogy nem mindegyik jó, mert Si^4- nem létezik. Elméletben természetesen az is helyes.
ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Négy eletront felvett szilícium nem létezik?

A függvénytáblámban az áll, hogy a szilíciumnak az oxidációs száma -4-től +4-ig változhat.

ápr. 21. 20:41
 3/5 anonim válasza:

Igen, de szerintem nem tud leadni, illetve nem tud felvenni négy elektront egykönnyen. Ahhoz túl sok energiára lenne szüksége. Azért lehet -4, illetve +4 az oxidációs száma, mert például 4 oxigénatomhoz kovalensen kötődve +4-es lesz az oxidációs száma, mert az oxigénnek nagyobb az elektronegativitása, így az oxigén a kötő elektronpárokat elhúzza a szilíciumtól. De ezek csak részleges elektroneltolódások, nem teljes eletronátadások. (A -4-es oxidációs állapotnál hasonló a helyzet, csak ott a szilíciumnál kisebb elektronegativitású atomot kell keresnünk, hogy a szilícium legyen a részlegesen negatív töltésű.)


Remélem, tudtam egy kicsit segíteni!

ápr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm!
ápr. 26. 08:50
 5/5 anonim válasza:
Nincs mit! Én is köszönöm a kérdést, nagyon izgalmas volt! Ha bármilyen hasonló probléma merül fel, szívesen gondolkodom rajta. A kémia az egyik legszebb tantárgy szerintem.
ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!