Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy határozzam meg a sorrende...

Hogy határozzam meg a sorrendet összehasonlítással, számítással?x=0,9+1,9+2,9+...+49,9 és y= (ab,c)^3 számokat, ahol a,b,c nullától különböző számjegyek?

Figyelt kérdés
ápr. 7. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

x = sorozat

y = min, max számítás

ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hatodik osztályos szinten sem sorozatot, sem min és max számítást nem tanultunk.


Az x-nek 1270-et számoltam.

ápr. 7. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem...


6-os vagy, nem tanultatok sorozatot, ha köbre emelést igen?

Logikával meg lehet oldani a min-maxot a 2. kifejezésben.

Logikával a másikat is... Meg kell számolni, hány tag van, és a két szélsőt összeadni, felszorozni annyival, ahány pár van

ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Az x-nek 1270-et számoltam."

Az stimmel.

ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

"y= (ab,c)^3 számokat, ahol a,b,c nullától különböző számjegyek?"

Itt mi a feladat?

ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az y is ki kell számítani, majd összehasonlítani az x és y-t. Elég fura az y kiszámítani. y egy tizedestört köbe...
ápr. 7. 14:17
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Az y-t is ki kell számítani, majd összehasonlítani az x-et és y-t."

Ha a,b és c bármilyen számjegy lehet 1-től 9-ig, akkor y is nagyon sokféle lehet. y-t ennyiből nem lehet kiszámítani.

De a sorrendet meg lehet határozni, mert a legkisebb lehetséges y=11,1^3=11,1*11,1*11,1=1367,631 is nagyobb, mint 1270.

ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!