Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez az egyszerű egyenlet hogy...

Ez az egyszerű egyenlet hogy jön ki?

Figyelt kérdés

Segítenétek, légyszi? Abszolút nem vagyok jó matekból és az alábbi idézethez mindig ezt a képletet írják. A / jelről nem tudom mit jelent. Hogy jön ki a megoldás?


Be akartam illeszteni egy képet, de a GYK nem engedi képfeltöltésről, így leírom.

Albert Einsteinnek volt egy idézete:


„Minél nagyobb a tudás, annál kisebb az egó.

Minél nagyobb az ego, annál kisebb a tudás.”


Emellett az idézet mellett mindig van egy képlet: Egó = 1/tudás

(a per úgy van valójában, hogy egy vízszintes vonal, rajta az 1-es, alatta a tudás.

Gondolom nem lehet bonyolult annak aki jártas a matekban. Leírnátok légyszi, hogy ez pontosan mi? Előre is nagyon köszi!



ápr. 12. 05:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebben tudod értelmezni úgy, ha átrendezed, ebben az esetben az jön ki, hogy E*T=1.

Ez azt jelenti, amit a fenti idézet is sugall. Ahhoz, hogy az egyenlet jobb oldalán mindig 1 maradjon, akkor ha bármelyik tényezőt növelem, a másikat csökkentenem kell.

Pl. Ha az E = 2, akkor T=0,5, vagy ha T=4, akkor E=0,25. Tehát, ahogy az idézet is mondja: minél nagyobb az egyik, annál kisebb a másik.

Ez nem bizonyítéka a fenti idézetnek, csupán egyfajta “jópofa” megjelenítése.

ápr. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
ápr. 12. 06:29
 3/7 krwkco ***** válasza:
19%

„Minél nagyobb a tudás, annál kisebb az egó. Minél nagyobb az ego, annál kisebb a tudás.” "Ez az egyszerű egyenlet hogy jön ki?"

Röviden:

Sehogy. Ez a képlet úgy, ahogy van, alaptalan marhaság.

Hosszabban:

1. Sem a tudásnak, sem az egonak nincs mértékegysége. Ezért nem szerepelhetnek képletben.

2. Egyiknek sincs elfogadott, mennyiséget kiadó mérési módszere.

3. Eltekintve az előbbiektől, a képlet azt állítja, hogy a két mennyiség szorzata minden embernél ugyanannyi. De miért pont a szorzata? Miért nem az összege? Vagy egy bonyolultabb összefüggés? A szorzat állandóságát nem lehet a kisebb-nagyobb állításból levezetni.

ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez metafóra. Hallottál már erről a szóról? Ráadásul egyáltalán nem az volt a kérdés, hogy az ego, vagy a tudás nagyobb. A kérdés magára a képletre vonatkozott. Ezt az idézetet csak kiegészítésként írtam hozzá.
ápr. 12. 14:50
 5/7 krwkco ***** válasza:
10%

"Ez metafóra. Hallottál már erről a szóról?"

Hallottam. Sőt még azt is tudom, hogy hogyan kell helyesen írni: metafora.

Az egyenletet kérdezted. Egy matematikai jeleket használó egyenlet nem költői eszköz. Az vagy igaz, vagy nem. És ez az egyenlet egy marhaság. Kitaláció. Mindenféle valós tartalom nélkül. Leírtam, hogy miért.

ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fordított arányosság
ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"fordított arányosság"

Fordított, az igaz.

De arányosságról szó sincs. Az ego és az 1/tudás nem arányosan változik az egyes embereknél.

ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!