Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika feladat, hogy kéne...

Matematika feladat, hogy kéne megoldanom?

Figyelt kérdés

'Egy derékszögú útkeresztezodésböl egyszerre indul két kerékparos. Az egyik kelet felé, a másik dél felé. A dél felé haladó bicikilis sebessege 2 km -val nagyobb, mint a kelet felé haladó biciklis sebessége.40 perc múlva a távolságuk légvonalban nagyobb,mint 20 km. Mekkora lehetett a gyorsabb biciklis sebessége?'.

(Másodfokú egyenlőtlenségek)


Esküszöm nem vagyok hülye, de ezen már vagy 2 órája gondolkodom. Segítség előre is köszönöm!



ápr. 18. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
(2/3*(x+2))^2+(2/3*x)^2 > 20^2
ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De erre valahogy nem jön ki :(
ápr. 18. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Azt kapod, hogy x^2+2x-448 > 0.

Ennek pozitív megoldása x > sqrt(449)-1

ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ennek így akkor van értelme? Elég hülye kérdés, de olyan furán néz ki vagy nemtudom, bocsánat, csak nemtudom, valahogy egy egész számot vártam, mert tankönyves feladat, és lehet csak én bonyolítom túl, mert e gyönyörű eredmény körül körözök már egy jó ideje, tehát annak úgy van értelme?

'A gyorsabb bicikli √449 -1+2 km/h-val ment'

Vagy kerekítsem hogy 'Bla bla 22,19 km/h'? Mégegyszer bocsánat, csak annyira zavar hogy nem kerek, nemtudom🤷‍♀️

ápr. 18. 17:19
 5/5 steven95 ***** válasza:
Nekme is volt olyan hogy ez zavart, mert a tankönyvek sajnos hozzászoktatnak a "szép" eredményhez. Nekem is ennyi jött ki. Egyébként ez is szép eredmény, mert egzakt. Az a legjobb ha az egzakt formulát írod válaszként, és teljesen jó ha oda írod mellé mekkora érték körülbelül.
ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!