Hogy kell megoldani? Egy ilyen feladatot kell megoldanom. (lent) SÜRGŐS! Kép válaszban

Figyelt kérdés
Adott egy 4×4-es négyzet. 30 darab négyzet található benne összesen. Vegyél el belőle 9-et, hogy egy se maradjon! (Megpróbáltam, de csak 10-zel sikerült)

2015. jan. 21. 18:56
 1/5 A kérdező kommentje:
2015. jan. 21. 18:56
 2/5 Vree ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "egy se marad"? Legalább saját maga egy négyzetnek mindenképp négyzet, nem? Vagy azokat nem számolod?
2015. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán, ha betennéd a házi feladatok közé...
2015. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves vree!

A feladatban ez szerepel: egyetlen négyzet se maradjon. Nekem csak úgy jó, ha maga a nagy négyzet megmarad. 7.-es vagyok, az ilyen logikai feladatok amúgy sem mennek :/

2015. jan. 21. 20:31
 5/5 Vree ***** válasza:

oks, de nem értem a feladatot :D


30 db négyzet, oks, az azt jelenti, hogy ő számolta az 1 db 4x4-est, 4 3x3-ast, 9 2x2-est és 16 1x1-est.


De azt mondja: vegyél el belőle 9-et. 9...mit? Kis négyzetet? Nagy négyzetet? Egy bármilyen vonalat? Egy kis négyzet oldal hosszúságú vonalat?


Gondolom az utóbbit :D Különben túl könnyű a feladat.


Evlileg itt van egy megoldás, illetve ennek az összes forgatása és tükrözése is természetesen jó:


_ _ _ _

|_ _|_ _|

|_ _ _| |

| |_ _|_|

|_| |_ _|


Az viszont érdekelne, hogy valakinek van-e matematikai bizonyítása, hogy miért 9 a legkisebb lehetséges szám és felírható-e valahogy a bizonyítás képletekkel.

2015. jan. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!