Matek hogy kell kiszamolni fejben?

1150×200

ápr. 25. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Megszorzod 2-vel, és 2 db nullát írsz a végére.

230000

ápr. 25. 13:15
 2/9 A kérdező kommentje:
És az 1150×2 fejben hogyan kell?
ápr. 25. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Ajjaj, nagy a baj...


előzőből mondjuk leveszed a 2db 0-t?

ápr. 25. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:

1.150 * 200 =

115 * 10 * 2 * 100 =

115 * 2 * 1.000 =

230 * 1.000 =

230.000

ápr. 25. 14:44
 5/9 A kérdező kommentje:

1150×2 hogyan számoljam?hogyan bontsam egyszerűbben fejben

Amit írtatok azt értem

ápr. 25. 15:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogyan lesz 230 a 1150×2
ápr. 25. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak duplázd meg
ápr. 25. 16:05
 8/9 A kérdező kommentje:
És a 300x200?
ápr. 25. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Megduplázod aztán 100zal megszorzod.
ápr. 25. 17:24