Mennyi a log2 1/4 + log2 8 pontos értéke? Írjuk fel 2 hatványaként az ötödik gyök alatt 8-at.

Tud valaki segíteni ennek a megoldásában?
2009. jan. 6. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
log(2,1/4)+log(2,8)=log(2,2)=1
2009. jan. 6. 14:05
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi,de a log utáni kettes szám alsó indexben van..
2009. jan. 6. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

de még csak nem is jó amit írt...



1/4 = 1/(2^2) = 2^(-2) -> log2( 2^(-2) ) = -2

8 = 2^3 -> log2( 2^3 ) = 3


( a ^ hatványt jelent )


eredmény ebből következően -2+3=1

2009. jan. 6. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:

B.aszki, ha ennyire okos vagy akkor minek kérdezel bármit is? Az informatika világában azt, hogy mi a logaritmus alapja, azt úgy jelöljük, hogy az egészet zárójelbe tesszük, majd az első szám adja a logaritmus alapját, vesszővel elválasztva a második szám (ami nem csak egyszerű szám lehet természetesen) mutatja, hogy melyik szám logaritmusát szeretnéd megkapni. Tizedesvessző pedig nincs, csak tizedes pont.


Úgyhogy amit írtam az k.ibaszottul jó.

2009. jan. 6. 14:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 6. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:

második kérdésedre a válasz: 2 a 3/5iken

mert 5. gyök 8= 5. gyök 2^3 Az 5. gyököt át tudod írni 1/5. hatvány alakra. Ekkor jársz 2 a 3.-on és ez az 1/5.-ennél. (2^3)^(1/5)

ezt az azonosság miatt úgy oldod meg, hogy a 2 kitevőt összeszorzod. 3 szor 1/5öd

2009. jan. 6. 15:56