Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó kémiások (? ) érdekességekk...

Jó kémiások (? ) érdekességekkel kapcsolatok kérdésekre keresek választ.

Figyelt kérdés

Mi a higany nevének jelentése?


1gramm aranyból hány km vezeték készíthető?


A platinát tükör készítésére is használják. Milyen érdekes tulajdonsága van a tükrének?


Melyik fémet nevezik autófémnek?


Melyik elem "okozza" a jelzőrakéták vörös fényét?


Melyik fémet nevezik cinnek?


Melyik országban VOLTAK a legnagyobb higanylelőhelyek?


1gramm platina előállításához mennyi ércet kell feldolgozni?


2010. nov. 3. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem elég lenne beírni a címszavakat a google-ra vagy a wikipediara...
2010. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

szerintem nem ez volt a kérdés.

és szerintem a kérdező már megpróbálta, de nem kapott megfelelő választ.

2010. nov. 3. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:
cin = ón
2010. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Higany neve:


"Angolszász elnevezése (mercury) a fém cseppfolyós halmazállapotából adódó mozgékonyságára utalva a római mitológia isteneinek hírvivőjéről kapta a nevét, míg az elem vegyjele a hydrargyrum (latin, folyékony ezüst (Ag)) szóból származik."


Forrás: Wikipédia :-(

2010. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Melyik fémet nevezik cinnek?


"1gramm aranyból hány km vezeték készíthető?"


Ki tesz fel ilyen abnormális kérdést ez nagyfokú hozzánemértést tükröz!A VEZETÉKNEK mindíg meg kell adni a keresztmetszetét!


Magyarországon, mert ott vagyunk, a cin a forrasztóón = ón és ólom ötvözete nem más!Az hogy más országban elemet neveznek így az érdektelen! Nem szabad úgy feladni egy kérdést mintha az magyarországon használatos lenne, mert hazugság.


A higany első tagja azt jelenti híg, az any, eny végződéssel akarták az összes elemet befejezni a nyelvújításkor de nem maradtak fenn mert nem illeszkedtek a nemzetközi névhez és ostobán hangzottak. Iblany jód, széneny szén, éleny oxigén, ebből a higany maradt fenn.

2010. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

cin = ón


Magyarországon nem!A cin Mo-n az ón ólom ötvözetű ún forrasztóón neve!A cinnel forrasztanak!

2010. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nemtudom,hogy mit hogy kell értelmezni,mivel a kémiatanárnő adta fel.
2010. nov. 3. 19:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Higany nevének jelentése: Kizárásos alapon nyelvújítás kori szó híg anyag.
2010. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"nemtudom,hogy mit hogy kell értelmezni,mivel a kémiatanárnő adta fel"


Ez szomorú hogy egy gyakorlatlan tanár ilyet ad fel amit hallomásból rosszul értelmez.Értelmetlen hogy az aranyból mennyi vezeték készíthető gondold el.Meg kell mondani hogy mennyi a keresztmetszet ahogy írtam. Annyit tudhatna a tanárnő hogy olyan vezetéket amiben egy aranyatom kapcsolódik egymásután marhaság, olyat kérdezzen ami a valóságban van!A kémia nem a feltételezés és számolás tudománya hanem a kézzelfogható valóságé!

2010. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

azért tettem fel a kérdést, mert iylesmit még csak megtippelni sem tudom...


higany melyik: fémvíz, folyékony fém?

2010. nov. 3. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!