Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Válaszolnátok néhány kérdésre?...

Válaszolnátok néhány kérdésre? (Mindennapi élet, körülmények, emberi kapcsolatok, megélhetés, stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Irodalomból kaptunk egy olyan feladatot, ahol fogalmazást kell írni egy interjú alapján.

Válaszolnátok a kérdésekre?


Mi a véleményed...a "mai"

Munkalehetőségekről?

Mindennapi élet, életkörülményekről?

Emberi kapcsolatokról?

Megélhetés, és a létbiztonságról?


Kérlek titeket, hogy "szakszavakkal" válaszoljátok meg. vagyis a válaszotok ne tartalmazzon trágár, és másokat megalázó szavakat :)


2011. ápr. 7. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Munkalehetőség nincs,csak nagyon kevés.

A magas keresetűeknek a luxus is megengedhető, a lakosság többsége pedig megélhetési gondokkal küzd. Az emberek többségének saját lakásra reménye sincs. Létbiztonság pedig szintén nincs.

Emberi kapcsolatok? Minden a pénzről szól,az emberek nem toleránsak egymással, a családok széthullanak,egyre kevesebb az empátia.

2011. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Munkalehetőségekről?

Ma nagyon szemfülesnek kell lenni, hogy megfelelő munkája legyen az embernek. Azt tapasztalom, hogy aki ügyes és okos, annak van lehetősége sokra vinni, aki viszont nem az, hanem patópálként várja a csodát, az nem tud előbbre lépni. Sokakat megvisel ez a dolog, mert - hasonlattal élve - nekünk adták a gyeplőt, de nem tanítottak meg hajtani. Aki magától nem tanulja meg, az lényegében elveszett ember.


Mindennapi élet, életkörülményekről?

Megint csak hasonló dolgokat tudok írni. A 20. század második feléhez képest sokkal bizonytalanabb a helyzet, senki nem tudhatja, mi lesz vele holnap.

Ellenben ha messzebbre visszatekintünk, sokkalta jobb körülmények között élünk, mint mondjuk 100-150 éve. A munkák nagy részét gépek végzik helyettünk, tisztább, kényelmesebb, egészségesebb körülmények között élünk.


Emberi kapcsolatokról?

Ebben nem tudok általánosítani, személyiségfüggő a kérdés. Nekem kevesebb, de mélyebb kapcsolatom van másokkal, úgy érzem, hogy jó emberek vesznek körül.

Mindazonáltal tisztában vagyok vele, hogy az emberek többsége úgy érzi, hogy ma nincsenek igazán értékes kapcsolatok, és mindenki csak a saját érdekeit nézi.

Kérdés, hogy igazuk van-e, vagy csak így érzik?


Megélhetés, és a létbiztonságról?

Ennek egy részét leírtam a második válaszban, elnézést.

De csak ismételni tudom magam. Ma a lehetőség mindenki számára adott, hogy kényelmesen éljen. Azonban a döntései - így a pénzügyi döntései - felelősségét viselnie kell. Ez sokaknak szokatlan és problémát okoz.

Ma nem a pénz, hanem a tudás halmozásával lehet sokra vinni, aki ezt felismeri, az várhatóan sikeres lesz.

2011. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, főleg a 2. válaszolónak :)

megirtam a fogalmazást. :D

2011. ápr. 9. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!