Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért kapnak az elsősök házit...

Miért kapnak az elsősök házit az őszi szünetre?

Figyelt kérdés
Unokám elsős és elég sok leckével érkezett hozzám a szünetre. A fiam 10-es semmi leckét nem kapott.
2010. nov. 4. 07:30
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%
Évről évre észrevettem, hogy egyre több feladatot kapunk... én sem értem. 13-os vagyok és rögtön hétfőn, mikor visszamegyünk a szünetről 50 oldalas anyagból írunk házivizsgát...
2010. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Már miért ne kaphatna házit? Iskolásként az a dolga, hogy tanuljon. Nem értem a problémát. :/
2010. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tanítójától kellene megkérdezni!


Nálunk csak a szokásos mennyiségű házifeladatot kapták...

2010. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Én is 10-es vagyok aztán annyi mindent feladtak..-.- Szünet azért van hogy pihenjünk és ne tanuljunk. Igyis Fizika, Matek, Magyar, témazáró, Német 156 szó..-.- Mondhatom gyönyörű.
2010. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
63%

"Már miért ne kaphatna házit? Iskolásként az a dolga, hogy tanuljon. Nem értem a problémát. :/"


Ezt gondolom egy 25-30 feletti ember írta. :S

Röhejes, hogy mennyire nincsenek tisztában azzal az emeberek, hogy a diákok élete évről évre nehezebb. Anyám mikor belenézett abba, amit tanultam elcsodálkozott a sok baromságon. Nekem speciel az a bajom, hogy 13-os vagyok, egy komplett háztartást vezetek, mosok, főzök, takarítok, és emellett azt hittem, hogy kicsit többet tehetem le a hátsóm, ebben a bizonyos "szünetben", mert nem kapunk feladatot. Ahhoz képest, reggel 6-7 körül fölkelek, hogy reggel legyen egy kis szabadidőm, és koradélutántól jöhet a meló és a tanulás, mert mint írtam, 50 oldal anyagból írunk... Na ez a bajom a szünetben feladott hülyeségekből. És nem mellékesen van párom is, akivel szintén szeretnék foglalkozni, éjszakában dolgozik, délelött alszik, csak délután tudunk együtt lenni. Elég sok a feladatom....

2010. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

08:21-es vagyok.

Elsős egyetemistaként még nagyon is emlékszem, hogy gimiben mennyi házit adtak fel. :) Igen, sok volt, de könyörgöm: csak a kemény munka visz előrébb. (Már amennyiben nincsenek minden lapot ütő kapcsolatai az embernek, de ebbe most ne menjünk bele) Sőt, az érettségi is nehéz volt. ;) Mégis, aki tanult, és ezt nem úgy értem, hogy éjt nappallá téve, csak kicsit többet, mintha kinyitotta volna a könyvét, meg tudta csinálni!

A kérdésből nem derül ki számomra, hogy a gyermek általános iskolás, vagy középiskolás-e, az elv rá is érvényes: ha nem tanul, nem fogja tudni - és az iskola sem azért van, hogy a tanárnak teljesítsünk, hanem magunkért, hogy iskolázottak legyünk, hogy majd később jó középiskolába/egyetemre/munkahelyre vigyen az utunk. Lehetne ezt még ragozni, de szerintem érthető voltam. :)


Az őszi szünet egyhetes(?). Jut idő pihenésre, családra, barátokra, és a tanulásra is, csak jól kell beosztani.

2010. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem sem kellene ennyit rinyálni. Manapság már minden szarért vergődnek a diákok. (Teszem hozzá, én is nem rég voltam gimis!).

Aztán meg felteszik ide a házijukat, és várják, hogy vmi idióta megoldja helyettük...


Azért van az iskola, hogy tanuljunk. Azért attól, hogy naponta megold pár feladatot, még tud pihenni.

Az meg, hogy régen könnyebb volt, egy jó nagy baromság.

Régen az összes érettségi kb olyan nehézségű volt, mint most az emelt.

Lehet, hogy több mindent kell tudni, de régen azt a keveset, amit tanultak, nagyon alaposan számon kérték...

2010. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
59%
Blablabla.... mellékesen kitűnő tanuló vagyok, és egyáltalán nincsenek barátaim, és sosem megyek szórakozni, vagy a házimunkával, vagy a tanulással foglalkozom! Mert én mindennap főzök, és igen is sok időt elvesz! Az, hogy a többi sz*ros diák meg kettessel, hármassal tengődik az iskolapadban, délután meg benyomva, drogozva szaladgálnak az utcán, az az ő dolguk! Én mindent megteszek magamért, és a tanulásért, és igen is, úgy érzem, hogy sokat megteszek, elfáradok! És nem ezt nevezik rinyálásnak, ez az igazság!
2010. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam több házit,mint általában ha nem számítjuk bele a 3 tételt,amit ki kell dolgoznom.Minden tételnek min. 3 oldalnak kell lennie és kézzel kell írni (tehát legjobb esetben is 10 oldal lesz).De ezt nem kell jövőhéten leadni,csak november közepén valamikor:)


Engem az idegesít,hogy azt mondják a tanárok,hogy azért van a szünek,hogy pihenjünk egy kicsit,de tanuljunk is.Rögtön elrontják a kedvemet ezzel.

Én úgy voltam vele,hogy majd minden nap megírom valamelyik házimat vagy átolvasom valamelyik anyagot,amit meg kell tanulnom.Tessék,itt van a csütörtök és ma kezdtem neki a matek házimnak és az egyik tételemnek,egyébként nem csináltam semmi mást.

Na persze nem azért,mert csak úgy tengek-lengek egész nap.

Szombaton aláírom pihentem,gépeztem,tényleg nem csináltam semmi hasznosat.Vasárnap segítettem ebédet csinálni,ebéd után mosogattam,rendet raktam a konyhában.Délután mentünk a temetőbe.Hétfőn anyukámnak segítettem kiválogattuk a cipőket,csizmákat,sálakat,sapkákat,kesztűket,hogy melyik kell és melyik nem(ami nem kell elajándékozzuk).Kedden délelőtt rendet raktam a konyhában,és pihentem,délután a barátnőimmel találkoztam (egész délután nem voltam itthon).Szerdán reggel beágyaztam,elpakoltam majd mentem a városba vásárolni és találkoztam egyik osztálytársammal (véletlen találkozás volt).Sétálgattunk,beszélgettünk kb. 2 órán át.Hazaértem 1 óra után,akkor még ebédet csináltam (igen én csináltam az ebédet).Utána elmosogattam,elpakoltam a konyhában.Délután megnéztem egy filmet pihenésképpen,majd a szüleimmel beszélgettem elég hosszasan.És itt van csütörtök,most jutottam el odáig,hogy leüljek tanulni.De délután megint nem sokat leszek itthon,mert megyek papámhoz.

Holnap pedig az egész lakást A-tól Z-ig kitakarítom és gyönyörű render rakok a szobámban,kiválogatom a holmijaimat és ami szemét kidobom.

Na most egy egész lakást rendesen kitakarítani nem öt persc lesz!

Délután jön haza nővérem,akivel rég óta nem beszélgettem.Úgyhogy szeretnék egy kicsit vele is lenni:)

Szombaton vagy vasárnap pedig együtt lesz a család valószínűleg:) És persze jó lenne egy kicsit pihennem is majd még,mert hétfőn 1. órában tételből írok dolgozatot!

És még sorolhatnám hány dolgozatot fogok írni a héten.


Segíteni pedig muszáj.Vagyis nem lenne muszáj...de nem tudom végig nézni,ahogy anyukám hazaér munkából hulla fáradtan és még háztartást vezessen.Ahol tudok segítek.Egyedül mosni nem szoktam,de minden mást megcsinálok,amit kell.

Így nem marad sok idő a pihenésre,lazításra.

15/L

2010. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező, a szünet nem 2 napos, hogy akkora tragédia lenne az a házi feladat, egy délután alatt vagy többre szétosztav hamar végezni lehet vele (mert tegyük hozzá, azért elsőben nemadnak ANNYIRA nehéz feladatokat, hogy órákat kelljen 1-1 felett ülni) és igenis ki lehet pihenni magunkat ugyanúgy amellett, hogy kicsit tanulunk is. Jó diákszokás rögtö rinyálni egy kevés lecke mellett is (mondom ezt másodéves hallgatóként, nem volt még olyan régen vége a giminek) és a két kezem most összetenném, ha visszamehetnék gimibe inkább. Tényleg ilyen baromi megerőltető egy délutánt rászánni arra a nyamvadt leckére?? Azért ennyire nem megterhelő az iskola vagy nagyon hülyének kell hozzá lenni.
2010. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!