Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szilárdságtan: kör, ill....

Szilárdságtan: kör, ill. négyzet keresztmetszetű rudak esetén . Milyen képlet segítségével kaphatom meg azt a minimális d keresztmetszetet, és h oldalélt, melyek esetén még pont nem hajlanak meg a terhelt rudak?

Figyelt kérdés

kör keresztm. esetén ezt használtam, de nem lett jó: "szigma megengedett = (M h max / I kör)*(d min / 2)"


a "d min / 2" az az "e min", vagyis a távolság a hajlítás tengelyétől


a képletben az "I kör"-t átírtam erre: "(d min^2 * pí)/64".


mindent ismerek, csak a "d min" t nem. ebből kijött. de nem jó.


négyzet kermetsz esetén ez se lett jó képlet: "szigma megengedett = (M h max / h^4 / 12)*(h / 2)"


itt is csak a "h" ismeretlen, ki lehet számolni, de az eredmény rossz. a neten leellenőrizhetem a suli egyik oldalán az eredményt, de csak azt mondja meg hogy jó vagy rossz, a számokat nem.


a képleteim hibásak lehetnek. mit ronthattam el?


2010. nov. 4. 20:20
 1/1 anonim válasza:
A feladatot szélsőérték számítással kell megoldani.
2014. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!