Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Feladat: Egy versenyszámban...

Feladat: Egy versenyszámban 8-an indulnak. Hányféle dobogós sorrend lehetséges, ha van holtverseny?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem 8faktoriális per 4faktoriális azaz 1680 :D

de nem biztos..és magyarázni se tudok :D

2010. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az tuti nem jó, de azért köszi!:)
2010. nov. 8. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:

8 alatt a 3? De abban meg nincs benne a döntetlen :D

nem tudom iylen példával én még nem tlaálkoztam, de örülnék ha valaki megoldaná :D

2010. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát én matek szakos vagyok, de ez a holtverseny dolog nálam is bekavar. ha az nem lenne, akkor sima 8 elem harmadosztályú ismétlés nélküli variációja lenne. így a franc se tudja.
2010. nov. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(8x7x6)x3 = 1008
2010. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon értelmezhetetlen feladat.

Mit jelent a holtverseny?

Lehet két versenyző holtversenyben és lehet mind a nyolc is. Lehet-e az első és a második, esetleg a harmadik helyen is holtverseny? Ha két első helyezett van, akkor van második helyezett is?

Meg ezer ilyen meg nem állapítható lehetőség van.

Ha pontosan körülírják a feladatot, akkor majd meg lehet oldani, mert így biztosan nem.

2010. nov. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hülyeség a matek ezen része,sose értettem minek kell ilyen lehetetlen szarságokat kiszámolni,ugy felcsesz...:)
2010. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja egyébként bennem is megfogalmazódott az, ami az utolsó előtti válaszolóban, szóval értelmezhetetlen a feladat. Akár az összes versenyző is lehet holtversenyben, de akkor meg nem is bezsélhetünk dobogóról igazából :D
2010. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!