-2* (x-2) a négyzeten, ebből hogyan lesz -8?

nagyon fontos holnap doga
2009. jan. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az egész négyzeten van, vagy csak az (x-2)?
2009. jan. 11. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:

-2 * (x^2-4x+4) = -8


-2x^2+8x-8 = -8


-2x^2+8x = 0


-x^2+4x = 0


x * (-x+4) = 0


Egy szorzat értéke akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.


a) x = 0

b) -x+4 = 0

x = 4

2009. jan. 11. 20:05
 3/5 A kérdező kommentje:
kösz szerencsére elmaradt a doga :D
2009. jan. 12. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Rövidebben:

1. osztani -2-vel, így (x-2) négyzet =4

Ebből az x-2 vagy +2 vagy -2, mert mindkettő négyzete +4.


x-2=2-ből x=4, x-2=-2-ből x=4.

2009. jan. 12. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Második vagyok, ez így nem jó, mert gyököt vesztesz.
2009. jan. 13. 09:24