Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fel lehet-e vágni egy négyzet...

Fel lehet-e vágni egy négyzet alakú süteményt 3 egyenes vágással 7 egyforma nagyságú darabra?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
nem
2010. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem. Különböző nagyságúra fel lehet, de akkor is van benne átlós vonal...

Egyébként ha megkérdezted, biztos van rá valami megoldás, feltéve, hogy beugratósnak szánod, és nemcsak tényleg tudni szeretnéd Te is, hogy fel lehet-e vágni vagy sem. :)

2010. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A feladatot nem én találtam ki a sajátszórakozásomra,és nem is az embereket akarom tesztelgetni...ez egy feladat amit meg kéne oldanom és segítséget kértem hozzá mert szerintem nem lehet de ha feltették a kérdést akkor valahogyan biztos lehet..:)
2010. nov. 19. 18:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy 7 embernek kell kiporciózni? Mert akkor nem kell, hogy a nekik jutó részek azonos alakúak, egy darabosak és összefüggők legyenek.
2010. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

és ha csak 8 egyforma szeletre tudom felvágni az nagy baj??

(egy függőlegesen egy vízszintesen az 4 egyet pedig a sütemény magasságának felénél így kijön a 8 szelet feltéve ha homogén süteményről van szó:))

2010. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

8 felé fel tudod vágni? Mert azt lehet, és egyet megeszel és megvan oldva a probléma. :)

De gondolkodok még a többi megoldásán.

2010. nov. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hűűűű. csak nem az SG matek levelezős versenyére kell?

A matektanárom azt mondta, hogy nem lehet, de megindokolni nem tudta nagyon. szerintem sem lehet, már ki is találtam valami jó indokot, de azt sajnos nem írom le, mert a végén még kizárnak a versenyből mindkettőnket :))

sok sikert :P a másik kérdésre tudod a választ?

2010. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen a másikat meg tudom oldaniXD azt régóta ismerem:)
2010. nov. 21. 17:49
 9/11 anonim válasza:
ha a felvágott süteménydarabokat elmozdíthatod, akkor fel lehet vágni 7 egyforma részre
2010. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fel lehet, ha ilyesformán vágod, mint a képen az anarhia jelkép:


[link]

2010. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!