Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni? Hogyan...

Valaki tud segíteni? Hogyan kell ezeket megoldani?

Figyelt kérdés

x(négyzet)=2egész 7/9ed? Racionális számok halmazán


4y(négyzet)+20y=0 Egész számok halmaza


3x-1-2x(négyzet=0 Oldja meg pozítiv valós számok halmazán..


Holnap dogát írok és nem értem.Az a baj h nem voltam suliba és nem a másodfokú egyenleteket és hnap írok belőle és nem tudom..:(:(:(

Hogyan kell fokszám szerint endezni, meg ilyenek??? Lécci vki segítsen!!!!


2009. jan. 13. 18:33
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
54%
Megoldóképleted nincsen meg hozzá??? Mert ez 10-es anayag, de neten ezt nem lehet elmagyarázni!!!!
2009. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

háááát XD nem lesz könnyűXD

kezdjük az elején: vegyünk egy olyat ahol megtalálható x^2, x és x nélküli szám.

a lényeg h először is nullára redukálsz. Ha nem tudod, akkor ez azt jelenti, hogy addig pakolgatod a dolgokat, míg az egyik oldalt 0-t nem kapsz. Ha ezzel megvagy akkor ismét rendezgetsz addig amíg fokszám szerint csökkenő sorrendbe nem rakod a számokat. Vagyis az elején legyen az x^2 utána az x és végül az x nélküli. Akkor is így legyen rendezve, ha -x^2 lesz az elején. Ezután fogod a megoldó képletet és behelyettessítesz: ez úgy megy, hogy az x-ek előtti együtthatókat írod be a, b, c értékként. Megoldod a képletet és alap esetben kapsz 2 gyököt. Ez lesz a 2 megoldás. (lehet, hogy csak 1 jön ki, meg lehet h egy sem a racionális számok halmazán, de a dogába úgysem lesz irracionális.)

Aztán van olyan, hogy "hiányos" az egyenleted. pl hiányzik az X-es rész és csak x^2-ed van: ez rém egyszerű: ilyenkor nem kell nullára redukálni, épp az a lényeg, hogy egyik odlalon csak az ismeretlen legyen a másikon meg a számod. Ilyenkor négyzetgyököt vonsz a számból és meg a megoldás(vigyázz 2 lesz, el ne felejtsd)

ha meg olyan a feladat, hogy van x^2-ed, x-ed de nincs C értéked(2. általad leírt példa) akkor meg ugyanúgy használos a megoldó képletet, csak a C érték helyébe 0-t írsz.

2009. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%

4y(négyzet)+20y=0 /-20y mindkét oldalból


4y(négyzet) = - 20y


4 (négyzet) * y (négyzet) = - 20 y / :4 mindkét oldal

4 * y (négyzet) = - 5 y / : 4


1 * y (négyzet) = -1,2 y / :y

y = -1,2


kérlek, ellenőrizzétek le !

2009. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
a / jel után azt jelöltem, hogy milyen műveletet végzek mindkét oldallal
2009. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
ha jó a 22.05 -ös okfejtésem, akkor az egész számok halmazán NEM LESZ MEGOLDÁS, mivel 1,2 +/- NEM EGÉSZ SZÁM !!!!!
2009. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

Te mit csinálsz????? Változóval osztol????? Gyökvesztésről hallottál már?????? Ha nem értesz hozzá, akkor ne akarj másnak marhaságot megtanítani! Azért másodfokú egyenlet, hogy legyen hozzá megoldó képlet!

Meg egyébként is: egy számnak a négyzete nálad, hogy lehet negatív??? 4y^2 ezt úgy értelmezzük általában h csak az y van a 2.-on, a 4 nem, mert akkor zárójelezte volna.

Ezért tart itt az ország... És ilyenek fogják fizetni a nyugdíjunkat...

2009. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
nem, haver, lassan már az én nyugdíjamat kéne fizetnetek
2009. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

4y(négyzet)+20y=0 Egész számok halmaza


jó, akkor újat tanultam (vagy újra tanultam)


4 * y(négyzet) + 20 y =0

- 20 y

4 * y(négyzet) = -20

: 4

y(négyzet) = -5



eddig jÓ?

2009. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
nem. hova lesz az y-od, miután elvonsz 20y-t? Amúgy meg teljesen marhaság átrendezni. Megoldóképlet kell hozzá! Az tudod mi? Segítek: ez az [link] Vagy te mindenáron úgy akarod megoldani mint 1 szimpla elsőfokút?
2009. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

- 20 y ja, igen


4 * y(négyzet) = -20y

: 4

y(négyzet) = -5y


y*y = -5 * y / y

Y = -5


Ellenőrzés:

4 * -5 * -5 + 20*-5 = 0

100 + (-100) = 0

2009. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!