Keddre be kell adnom egy nyolc kérdéses házidolgozatot az Antigónéból, de nem tudom megcsinálni. Segítség, légyszíves?

Figyelt kérdés

Nagyjából végiglapoztam a könyvet, de annyira, de annyira nem tetszett, úgy az egész fogalmazásmód, meg minden, hogy képtelen vagyok megcsinálni, pedig fontos lenne. =S

1) Miért nem segít a temetésben Iszméné?

2) Miért gondolja meg magát?

3) Miért nem hagyja Antigóné, hogy Iszméné is vállalja föl a tettét?

4) Összegyüjteni azokat az érveket, melyeket Antigóné Iszménével, és Kreónnal szemben fehoz a temetés miatt. (Ez a legfontosabb.)

5) Mi a véleménye Kreonnak a fiáról, és fordítva?

6) Kikeresni azt az idézetet, amiben félreérti Kreon a fia mondatát. (Második legfontosabb.)

7) Miben látja a vétkét Kreon, a mű végén?

8) Szereplőjellemzés (Ez már kész van, megcsináltam.)


Nem baj, hogy nem tudjátok mindet, de légyszíves segítsetek, legalább pár kérdésben, mert holnap még három TZ-re kell tanulnom, és ez már sajnos nem fér bele. =( Köszi! =)


2010. nov. 27. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
hát figyelj, olvasd el a rövidítést a neten, vagy az olvasóélményeket aztán azokból szerintem hamar ki tudod szedni. Már régen olvastam, úgyhogy pontos választ nem tudok adni.
2010. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1. Mert fél Kreóntól. Nem akar a királyi parancsnak ellenszegülni.

2. Mert testvérét nem akarja egyedül hagyni a bajban, úgy érzi mellette kell állnia. Meghát ugye tudja, hogy tette miatt Antigoné meg fog halni, ő pedig nem akar a testvére nélkül élni.

3. hmm Mert úgy érzi, hogy nem "saját akaratából" cselekszik. Önzőségből teszi szerintem, hiszen nem akar egyedül maradni. Szóval megint mint az előzőben a testvére mellett akar állni. (meg szerintem azért ő is érzi, hogy isteni parancs ellen szegülni nem valami logikus dolog :D hiszen azok elvárják, hogy a holtakat méltón temessék el)


Tovább sajnos én sem olvastam még. :D

2010. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!