Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van 11 pont es azt ugy elhelye...

Van 11 pont es azt ugy elhelyezni hogy 53 vagy 52 vagy 51 egyenest kapjunk? Lehetseges ez a matekban?

Figyelt kérdés
Matek hazibol kaptuk. Ha lehet keplettel irjatok es hanem mindegy hogy hogy.Koszi
2009. jan. 15. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem:Az osszekotesukkel 53 egyenes
2009. jan. 15. 18:28
 2/5 anonim ***** válasza:

egy egyenest 2 pont határoz meg.


11 pontból kettőt 11x10=110 lehetséges kombinációban választhatunk ki.

csakogy egy adott egyenesnél mindegy, AB vagy BA sorrendben vannak az őt meghtározó pontok, azért a lehetőségek számát el kell osztani kettővel.


Azaz a 11 pontból megalkotható egyenesek száma 55 db.

2009. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Válaszoló: nem vetted figyelembe, hogy ez csak akkor igaz, ha bármely 3 pont nem esik egy egyenesre. Ha 3 pont egy egyenesre esik, akkor ezek csak 1, és nem 3 egyenest fognak meghatározni. Ezért 53 lehet akkor, ha pontosan 3 olyan pont van, amelyik egy egyenesre esik. Ha 4 esik egy egyenesre, akkor 6 helyett lesz 1, tehát az már csak 50 lenne. Így ezek közül csak az 53 valósítható meg (nem számoltam utána, hogy ha bármely 3 nem esik egy egyenesre, akkor 55 lehet, megbíztam az előttem íróban, és lusta matekszakos vagyok kiszámolni :P)
2009. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is hibáztam kicsit, mert lehet hogy nincs 4 pont, ami egy egyenesre esik, de van 2 db 3 pontból álló blokk, amik közül az egyes blokkokban lévő pontok közül egyik sem esik egybe a másikban lévőkkel. Ekkor 51 egyenest határoznak meg (55-2*2). Lehet még olyan lehetőség, mikor van olyan pont, ami mindkét blokkba benne van.
2009. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat
2009. jan. 17. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!