Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy rombusz egyik belső szöge...

Egy rombusz egyik belső szöge feleakkora, mint a másik belső szöge. A rövidebb átlója 10 cm. Hány centiméter a kerülete? A) 30 B) 32 C) 40 D) 48 E) 50

Figyelt kérdés
(: köszi
2010. nov. 28. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Rajzolj! És láss! Mit?

Ha lerajzolod és beírod a szögeket (nem lehet más, mint 30-60-30-60 fok, mert egy négyszög belső szögeinek összege 3060fok), és ha még berajzolod a kisebbik átlót, ami elfelezi a rombuszt, akkor milyen szögei lesznek a "felezvénynek"?

30-30-30!! És akkor ez milyen 3szög? Egyenlőoldalú (mostanában "szabályos"). Hát akkor? minden oldala 10cm..

A rombusz kerülete? 4*10cm... Nem????

2010. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
360 az fok, nem 3060
2010. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
már az összes kis kretén itt csináltatja meg a versenyfeladatait?
2010. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy van, akinek nehéz ez is. Nem mindig a lustaság az ok! Lehet, nem is akar orvos lenni, csak elvégezni a kötelezőt.
2010. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1.2. vagyok. Két iskolás van a családban.

Nem tanítják meg őket gondolkozni! Igaz, ők se törik magukat..

Én majdnem 50 éve tanultam ezeket, de ismétlem, itt sem a tanult dolog, hanem az egyszerű gondolkodás elég volt..

2010. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem tanítják meg őket gondolkozni! Igaz, ők se törik magukat.. "


erről van szó, hogy ezek is így egyből ide másolják be, anélkül, hogy egy picit is gondolkoznának rajta.

Amellett, hogy ettől aztán semmit nem fejlődnek, ráadásul nem is fair dolog. Ráadásul ezek a feladatok nem is házik, hanem valami verseny ez, így végképp pofátlanság és sunyi gerinctelenség másokkal megoldatni.

2010. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlackSword ***** válasza:

ma 19:21

Az okfejtésed remek, de a szögek 60-60-60 fokosak... De a logikád alapján csak elgépelted....

2010. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

már bocs, de miután leírta az első ember h h kell csinálni, megcsináltam azért, h nekem is kijön-e. az más h én ezt vele privátba közöltem, és ti nem tudtok róla.

egyébként meg marhára nem önszántamból jelentkeztem erre a versenyre, csak a matektanárom mindenkit benevezett az osztályból, és azt mondta h mivel ezeket már vettük, aki nem tudja, az kap egy 1-est. nekem meg így felvételi előtt marhára nem hiányzik a 4-5ös jegyek közé egy egyes , (és a családba se tudtak segíteni) ezért feltettem ide..de amúgy meg minek jöttök fel erre az oldalra ha titeket idegesít h van aki ide rakja fel a házi feladatait meg a verseny feladatait?! azt se tudjátok h miért nem csinálta meg..oké, tényleg van aki lustaságból, de van aki hiába próbálkozik nem jön neki össze, és más sem tud neki segíteni, akkor kénytelen felrakni h ne kapjon vmi szar jegyet..

2010. nov. 28. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

22:31 Igaz, kösz..

Azért igyekszem a gondolkodásukat is fejleszteni. Él bennem a remény, hogy nem hiába. Ne tántorítsatok el ettől!

2010. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"e amúgy meg minek jöttök fel erre az oldalra ha titeket idegesít h van aki ide rakja fel a házi feladatait meg a verseny feladatait?! azt se tudjátok h miért nem csinálta meg..oké, tényleg van aki lustaságból, de van aki hiába próbálkozik nem jön neki össze, és más sem tud neki segíteni, akkor kénytelen felrakni h ne kapjon vmi szar jegyet.."


Ha nem tudja megoldani a feladatokat, akkor tán meg is érdemli a sz*r jegyet, hiszen olyan szinten tudja az adott témát. Vagy úgy képzeled, hogy a jó jegy neked alanyi jogon jár??


Azzal nincs gondom, amikor emberek elakadnak a házijukban, és itt kérnek segitséget, rávezetést, ötletet. Én is rendre szoktam ilyet adni, teljes megoldást soha, de ötletet, rávezetést igen.


Viszont amikor csomagban kipakolja az összes kis gyökér ide a versenyfeladatait, az már gerinctelenség és nem fair a többi indulóval szemben.

2010. nov. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!