Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Miért nevezünk egyes...

1. Miért nevezünk egyes vegyületeket gyenge savnak/bázisnak? Mi befolyásolja ezen vegyületek pH-ját? 2. Miért nevezünk egyes vegyületeket erős savnak/bázisnak? Mi befolyásolja ezen vegyületek pH-ját?

Figyelt kérdés
Előre is köszi :D
2010. nov. 28. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nem biztos amit írok de ha jól tudom: a sav ereje attól függ, hogy hány értékű a sav, tehát hány protont tud leadni. a h2so4 tehát 2értékü a hcl egyértékü. ez befolyásolhatja a ph-t, mert a ph pedig hidrogén ereje, a folyadékban lévő hidrogénionok (H+) számának mértéke.
2010. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez nem feltétlenül van így, ahogy az első mondja, mert a salétromsav HNO3 és mégis nagyon erős sav. de már én sem emlékszem, hogy mi konkrét oka. viszont a könyvbe egész biztos le van írva, csak ki kéne nyitni...
2010. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a büdös francért nem lehet néha tanulni, vagy legalább a könyvet kinyitni. Esetleg a google-t használni, ha már van net.


Gyenge sav, ami csak részben disszociál, erős meg ami teljesen.

2010. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval azért irtam ide mert nem találtam meg ezekre a teljes választ a Googleban...a tankönyvben meg nincs benne... ennyi...

Am köszi a válaszokat...:D

2010. nov. 29. 16:42
 5/6 anonim válasza:
heh hozzászólok én is :D nem a könyvben nem irja, sőtt könyvekben sem irja.... ezért van itt megkérdezve és talán én is azért jutottam ide mert én sem találtam meg a választ....
2010. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hátjah...xD

én nemtom, hogy gondolt olyan kérdéseket feladni a tanárnő, ami még a neten sincs fent.xD

2010. dec. 1. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!