Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy zárt hajó, vagy repülőgép...

Egy zárt hajó, vagy repülőgép belsejében viszek 100kg össztömegű madarakat. Elkezdenek repkedni bent, megváltozik-e a repülő, vagy hajó haladási iránya/sebessége, vagyis mi történik? Mi van akkor ha a hajó fedélzetéről szállnak fel, nem a kabinban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem megváltozik. az össz súly így 100kg-val könnyebb lesz.
2010. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha az összes madär a levegöben van, egyertelmü, hogy a hajo/repülö 100kg-mal könnyebb lesz. Tehät, nehezebb felszällni a gepnek, ugy, hogy a madarak nyugton a padlon vannak, mint amikor bent repkednek. Ha bent repkednek, olyan mintha ott sem lennenek. (elmeletben. Mert ugye mi van akkor ha ällandoan nekicsapodnak az oldalfalnak...stb.stb.stb)
2010. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Várjál, most kicsit elgondolkodtam. Ha a madár felszáll, akkor csapkodni kezd. És ez a csapkodás nyomást fejt ki a hajó/ padlójára. Mégpedig akkora nyomást kell kifejtenie, ami felemeli a madarat, tehát pont a madár súlya nem? Nem tom vazze
2010. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondasz valamit...de szerintem ez nem jätszik közre...
2010. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkodom én is, hiszen amikor száll a madár és erőhatást gyakorol a körülötte lévő levegőben, akkor ott ellenhatásnak is kell lenni, de nem tudom hogyan hat ez a gépre. Bár a zárt hajóban ugyanez érvényesül, viszont onnantól, hogy a hajó fedélzetére leszáll egy sirály, onnantól gyakorol csak hatást a hajóra. Hmmmm.....
2010. dec. 8. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figylembe, hogy ha egy repülö madär möge teszed a kezed, akkor megfelelö tävolsägban, mär semmilyen nyomäst nem erzel. Tehät, ha a repülögep padloja felett repked, pl. fel meterrel, akkor az a padlora mär szvsz semmilyen hatäst nem gyakorol. A kerdes mindenesetre nagyon erdekes...
2010. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha zárt a rendszer, akkor a tömege állandó, márpedig ekkor a G = m*g is állandó.

Ha a hajóra kivülről rászáll 100 sirály, akkor az össztömeg megváltozik, így az összsúly is nagyobb lesz.

2010. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondold el,mintha megennél egy csomó babot.Vagy ugye egy x súlyú,ha emészted levegő keletkezik(jósok),mégsem változik a súlyod.Tehát a repülő testben akárhol helyezkedik el akkor is benne van.És a tömegvonzás az megvan.
2011. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy fizikus csinált egy kísérletet.Felkötött egy lyukas vedret tele vízzel a hajó gyomrába.Alá egy szűk szájú poharat,és mikor elindult a hajó akkor is bele csepegett a pohárba a víz.A fedélzeten meg nem.Tehát a víz csepp súlya is a hajón maradt,mivel benne volt.
2011. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!