Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elmagyarázná valaki? (német)

Elmagyarázná valaki? (német)

Figyelt kérdés

Tehát most vesszük a passivot azaz a Zustandpassiv meg a Handlungspassiv. Az elméletet tudom, de nem tudom mikor melyiket kell használni. És a tanár diktált mondatokat amiket le kellett fordítnunk németre és nem értem, hogy pl:

Ezt a vendég fogadót a rokonaim a nyáron ismét felépítették.- Dieses Gasthaus wurde von meinem Verwandten wieder aufgebaut. Tehát miért wurde lesz? Azt sem értem hogy mikor melyiket kell használni(Präterutum vagy Perfekt vagy Zustandpassiv). Tehát légyszi érthetően magyarázzátok el mikor melyiket használjuk.


2010. dec. 9. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

itt nagyon jól le van írva:)

2010. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!