Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lesz ezeknél ennyi a...

Hogy lesz ezeknél ennyi a végeredmény? Hogy állnátok neki? A feladat mellé írtam a megoldást.

Figyelt kérdés

Itt vannak a feladatok:


[link]


Nagy béna vagyok, nekem mindenféle eredmény kijött már, de ezek nem:(


Nagyon hálás lennék, ha valaki legalább elindulni segítene! Előre is köszönöm!


2009. jan. 20. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Küldöm a részletes megoldást, csak szkennelek... kis türelmet :)
2009. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos így jönnek ki: :)


[link]

2009. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Segítesz ellenőrizni?:) Nagyon-nagyon köszönöm!
2009. jan. 20. 16:25
 4/7 A kérdező kommentje:
A két törtest nem tudom ellenőrizni, a többi megy:)
2009. jan. 20. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:
A törtesnél is ugyan úgy kell az ellenőrzést csinálni, csak az egész számokat kell átváltani törtbe, hogy el tudd végezni az összeadást/kivonást.pl, ahol az egyharmad jött ki, ott az 1 egészet háromharmadként írod fel, tehát, ha ahhoz hozzáadsz egyharmadot, az 4 harmad lesz. Ezzel kell elosztani a kettőt. Egész számot törttel úgy osztok, hogy a tört reciprokával megszorzom az egész számot. A reciprokot úgy kapod nem épp matematikaiul fogalmazva, hogy "felcseréled a felsőt (számlálót) az alsóval (nevező)" :) vagy "megfordítod a törtet". (Egyébként pedig a reciprok az a szám amivel az eredeti számot megszorozva egyet kapsz eredményül.)
2009. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a sok segítséget!:)
2009. jan. 20. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, remélem, sikerült és kijött az ellenőrzés a fránya negatív tört gyöknél is! :)
2009. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!