Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldható ez a feladat meg?

Hogyan oldható ez a feladat meg?

Figyelt kérdés

(Azt írta ez nem kérdés..)


Van négy dobozunk a következő felíratokkal:

1. doboz: ebben a dobozban van arany

2. doboz: ebben a dobozban nincs arany

3. doboz: a 4. dobozban van arany

4. doboz: a 3. dobozban nincs arany


A dobozokon lévő négy állításs közül pontosan egy igaz, a többi hamis. Legfeljebb két dobozt bonthatunk ki. Mely dobozokat bontsuk ki, hogy biztosan találjunk aranyat!


2011. nov. 1. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel csak és kizárólag egy igaz állítás van, ezért:


"1" Hamis, hiszen ha abban a dobozban van az arany, akkor máik állítások is igazak.

"2" Ha igaz, akkor az arany a 3-as dobozban van, hiszen arra egyik állítás sem utal.

"3" Nem lehet igaz, hiszen akkor a második llítás is igaz lenne.

"4" Szintén az a baj, ha igaz lenne, akkor a kettes állítás is igaz, hiszen valóban nincs benne arany.


Nem is kell kettőt nyitni, hiszen a hárms a nyerő...


Szerintem!

2011. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy milyen suliba jársz?
2011. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kecskemét Kandó Kálmán Szakközép Iskola és Szakiskolája
2011. nov. 1. 10:09
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval alap esetben

1 van

2 nincs

3 nincs

4 van

2011. nov. 1. 10:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Sorba mentem hogy ha az első igaz ha a második..


1 van

2 van

3 van

4 nincs


1 nincs

2 nincs

3 van

4 nincs


1 nincs

2 van

3 nincs

4 nincs


1 nincs

2 van

3 nincs

4 van

2011. nov. 1. 10:10
 6/10 A kérdező kommentje:

Összegeztem melyiknek van több előfordulása


1 |

2 |||

3 ||

4 |

2011. nov. 1. 10:11
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor kilehet nyitni a 2-est és 3-mast :)
2011. nov. 1. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem túlbonyolítod!


Ha az első dobozon levő állítás igaz, miszerint ott az arany, akkor a második is igaz, miszerint nincs ott az arany. De ez ugye lehetetlen, hiszen csak egy igaz állítás létezik!


Egyébként nem is értem a logikát ami szerint végigmentél a lehetőségeken.


Ha a második állítás igaz, akkor nem lehet a második dobozban az arany, hiszen egy igaz állítás szerint nem ott van.

Ebben az esetben az 1-es állításhamis, tehát nem ott van.

A 3-as állítás is hamis (mivel csak egy igaz van), tehát nincs a negyedik dobozban ahogy állítja a 3. felírat.

És a negyedik felirat szerint (ami ugye szintén hamis) nincs a hármas dobozban az arany (tehát ha ez hamis, akkor ott van).


A 3. állítás lenne igaz, akkor az első állítás hamis, viszont a második dobozon levő felirat igaz, ami nem lehetséges!


A negyedik állítás igaz, akkor a 3. dobozban van az arany de ebben az esetben van mégegy dobozunk ami valós állítást tartalmaz, mert a 2. doboz azt állítja, hogy nincs a kettes dobozban az arany (és ez így is van).

2011. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. nov. 1. 11:01
 10/10 atamo válasza:

Sehol sem mondja a feladat, hogy csak egyik ládában van arany, az egyedüli kikötés hogy csak egyik állitás igaz.

Ezek szerint a 7-es válaszíró logikája értelmetlen, a kérdező válasza helyes, azaz a 2-es és 3-as doboz kinyítása esetén biztos találunk aranyat, sőt lehet hogy mindkét ládában. Például ha az 1-es állitás igaz akkor ebben a ládában találtunk aranyat, de ez esetben a 4-es állitás hamis, azaz a 3-as dobozban is van arany. Hasonloképpen, ha a 3-as állitás igaz akkor a 2-es és a 4-es állitás hamis, azaz találtunk aranyat a 2-es és a 3-as dobozban is. A másik két esetben vagy csak a 2-es vagy csak a 3-as tartalmaz aranyat, de az egyik biztosan, ergo ezt a két ládát kell kinyítni :)

2015. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!