Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Peti gondolt egy számra 1 és...

Peti gondolt egy számra 1 és 10 között és leírta. Laci is gondolt egy számra 1 és 10 között és ő is leírta. Mi a valószínűsége hogy Peti száma nagyobb mint Lacié?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:

itt még egyszerűen az eseteket is meg tudod számolni simán, hogy milyen esetekben lesz Petié nagyobb, mint Lacié.


Másik módszer, hogy értelemszerűen ugyanannyi a valószínűsége, mint hogy a Lacié nagyobb, tehát levonjuk az összes esetből azokat az eseteket, amikor se nem Lacinak, se nem Petinek nem nagyobb a száma (magyarán ugyanannyit dobtak), és ezt osztjuk 2vel.

2010. dec. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

45%

Számítógépes szimulációval is ellenőriztem. :-)

Valamit persze neked is hagyok a megoldásból, jó szórakozást!

2010. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ez két különböző mert az első amit beírt az nem 45 lesz,most melyik a jó és miért?:D
2010. dec. 25. 23:43
 4/8 anonim válasza:

Szerintem 50 % mert vagy nagyobb vagy nem ! xD



Nem most komolyan ha Laci 1 akkor Peti hogy nagyobb legyen 9 számot írhat az 90 % ha 2 akkor Peti 8 számot írhat hogy nagyobb legyen 80 % ...10% -ig Összeadod a %-okat 90+80+...+10=450 % osztod 9-el mert 9százalékot adtál össze és az 50 % !

2011. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

50% már csak abból a meggondolásból sem lehet, ami az első hozzászólás 2. gondolatmeneteként írtam, hiszen van olyan is, hogy Peti és Laci száma ugyanakkora.


Kérdező: hogyan számoltál? mert a második jó végeredményt írt, szóval az első hsz gondolatmenete alapján is ennek kellett volna neked kijönnie.

2011. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem meg az 50 % a jó mert a válaszoló úgy számolt hogy ha nagyobb arra mennyi az esély de nekem mind1 úgy se én adom be !
2011. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezek szerint nem értetted meg a fenti gondolatmenetet.


Annak a valószínűsége, hogy Petié nagyobb = (1-annak a valószínűsége, hogy pont ugyanakkora a két szám)/2.


MIvel van olyan eset, hogy ugyanakkora a két szám, ezért számolás nélkül látszik rögtön, hogy a valószínűség szigorúan kisebb lesz, mint 0,5 vagy másképp mondva 50%

2011. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

09:05

Bár zavarosan fogalmazol, jól kezdtél gondolkodni. Csak éppen nem 90-től 10-ig kell összeadni, hanem 0-ig, és ezért nem 9-cel, hanem 10-zel kell elosztani, és akkor ki is jön, amit írtam. Találd ki, miért.

Aki azt írta, hogy ránézésre nem lehet 50%, annak is igaza volt.

A második

2011. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!