Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kezdhetnem el? Vagy...

Hogyan kezdhetnem el? Vagy egyeltalán mirol szóljon?

Figyelt kérdés

Sulikezdesre kellene egy fogalmazást írnom,aminek ez kell hogy legyen a címe Csodák ugyan leteznek.

Nemhogy el nem tudom kezdeni,azt sem tudom mirol szóljon,valaki tudna segíteni???


2010. dec. 26. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Hmm, erről a karácsony jut eszembe. Írj egy kisgyerekről, aki nagyon nagy ajándékot vár karácsonyra, de csak egy kicsit kap. Elkeseredik, elbújik a szobájába. És tegyükfel a nővére vagy a bátyja bemegy hozzá, és elmagyarázza, hogy a csoda a szívében van, nem a fa alatt.

Hirtelen ez jutott eszembe :)

2010. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem,ez eleg jó kis sztori,csak nem ertem hogy hol ebben a csoda,
2010. dec. 26. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok riport foglalkozik a témával. Pl. ott van a Zone Realityn Roma Downey "Csodák" műsora, amiből ihletet tudsz meríteni. Kicsit bulváros, de kiindulópontnak talán megteszi :)

Nemrég például volt egy érdekes sztori, ahol két testvér találta meg egymást, akiket örökbefogadtak, és kiderült, hogy egy egytemre jártak és kb 15 percnyire laknak egymástól, arról nem is beszélve, hogy mennyire hasonlítottak egymásra.

De ha ódzkodsz az ilyesmi témáktól, vagy nem nézel TV-t, akkor a klasszikus irodalomban is találsz példákat, ötleteket.

2010. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es hogyan kezdhetnem el,
2010. dec. 26. 11:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekunk sajnos nincs olyan csatornánk
2010. dec. 26. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Reader's Digest: [link]

Ha komolyabban felhasználod a szöveget, akkor azért érdemes forrásként megjelölni, ha csak alapjaként használod, akkor mindegy :)

2010. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi
2010. dec. 26. 18:53
 8/9 A kérdező kommentje:
További otletek,
2010. dec. 26. 18:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy könyv, ami megható állati történetekről szól. Egy kutya pl megérezte, hogy a gazdája rákos, de a gazdája nem érezte magát rosszul még, a kutya nekiment párszor fejjel a gazda mellkasának, így leszakadt egy kis rész a tumorbl, a gazdának fájdalmat okozott ezzel, aki erre elment orvoshoz. Az orvos megállapította a rákot, kioperálták az egész tumort. Ha a kutya nem teszi ezt, akkor a tumort nem veszik észre addig, míg nem lett volna késő. Ilyesmi történeteket írnak benne, szerintem ez amolyan kisebb csodának minősül. Talán könyvtárból kiveheted a könyvet, vagy interneten letölthető néhány sztori belőle valahol...
2010. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!