Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 26 tételből 7 lesz a dolgozatb...

26 tételből 7 lesz a dolgozatban (persze nem tudni melyik 7). Mennyi az, amennyit biztosan meg kell tanuljak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk 26?:)

Figyi! Én jártam már úgy hogy 25 tételből csak a 12-est nem tudtam. Na mit húztam? Persze hogy a 12-est!!!! 2-est összeszedtem valahogy de mérges voltam mert a többi ment volna 4-es, 5-ösre is:(

2011. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanulj meg egyet.Vagy bejön vagy nem.. xD
2011. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés úgy lenne jó, ha megmondanád, mi a célod.


Mert ha mind a 7-et akarod tudni a dolgozatban, akkor mind a 26-ot meg kell tanulnod, hogy BIZTOSAN (100%-os biztonsággal) tudd teljesíteni a célod.

Ha csak 6-ot akarsz tudni, akkor 25-öt tanulj, és így tovább.


Ha viszont 19-et, vagy kevesebbet tanulsz meg, akkor már van esélyed arra, hogy mind a 7 olyan tétel legyen, amit nem tudsz.


(Ez az egész gondolatmenet a skatulyaelv lényege.)

2011. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Figyi! Én jártam már úgy hogy 25 tételből csak a 12-est nem tudtam. Na mit húztam? Persze hogy a 12-est!!!! 2-est összeszedtem valahogy de mérges voltam mert a többi ment volna 4-es, 5-ösre is:("

Bocsánat az off-ért, de erről eszembe jutott egy hasonló tötrénet:

Diák megtanulta a 13-as tételt, de csak azt. Elment vizsgázni, kihúzott egy tételt (nem a 13-ast), de mikor meglátta a számát, gyorsan visszadugta a többi tétel közé. A tanár kérdőre vonta, mire a diák azt felelte, hogy a 13-ast húzta, de szörnyen babonás, ezért gyorsan vissza is tette. A tanár pedig ragaszkodott hozzá, hogy ha már egyszer kihúzta a 13-ast, akkor akár babonás, akár nem, mondja el. Így a diák lefelelt jelesre az egyelen tételből, amit tudott. :)


Amúgy szerintem a 26 elég nagy szám a 7-hez képest ahhoz, hogy ne tanuld meg...

Nekem volt már olyan tárgyam, ahol megadtak minden témakörhöz 3 kérdést és azt mondták, hogy egyik biztosan benne lesz a dolgozatban. Így 1/3-os eséllyel még azt mondanám, hogy persze, ha csak a témakörök felére tanulok, de ott minden kérdésre, akkor persze megvan simán a kettes. Így szerintem ha szerencséd van, és a felét megtanulod, akkor talán a fele kérdés olyan lesz, amit tudsz.

Szerintem ennél jobb módszer az, hogy ha nem akarsz annyit tanulni, akkor olvasd el mindegyik tételt, tudjál róla írni valamit, és kész. A kettest szerinetm így egyszerűbb összehozni, mint a szerencsére várni.

2011. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
most miért menne már a kettesért? tanuld meg mindet,l vagy mondjuk 24-et, és ha az a kettő is benne lesz, amit nem tudsz, még négyes.
2011. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!