Sürgős! Matek feladat! Valaki segítene? Megköszönném!


Valaki?

1,Egy háromjegyű szám utolsó jegye 3. Ha ezt a számjegyet a végéről az elejére írjuk 162-vel kisebb számot kapunk. Melyik ez a háromjegyű szám?


2,Az uszoda medencéjét két csappal lehet feltölteni. Ha csak a nagyobb teljesítményű csap van nyitva, akkor 3 óra alatt, ha csak a kisebb teljesítményű csapot nyitják ki, akkor 6 óra alatt telik meg a medence. Legkésőbb hány órakor nyissák ki mindkét csapot ahhoz, hogy reggel 6 órára megteljen a medence?


2011. jan. 3. 16:38
 1/3 kanóc ***** válasza:
100%

Legyen a háromjegyű szám (ab3) = 10*(ab) + 3

Csere után (3ab) = 300 + (ab)

(az (ab)-t felbonthatnánk 10*a+b-re, de felesleges)

Csere után kisebb, tehát:

10*(ab) + 3 = 300 + (ab) + 162

Ezt kell megoldani, az (ab) az ismeretlen, ha zavar ez a forma, írhatod x-szel is:

10*x + 3 = 300 + x + 162

2011. jan. 3. 16:53
 2/3 kanóc ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy t óra alatt telik meg a medence.

Az első csap 3 óra alatt tölti meg, azaz

1 óra alatt 1/3 részét tölti meg a medencének

t óra alatt t/3 részét

A másik csapnál:

1 óra alatt 1/6

t óra alatt t/6


A medence megtelt, azaz egy egész medencényi víz folyt ki t óra alatt:

t/3 + t/6 = 1

2011. jan. 3. 16:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2011. jan. 3. 17:14