Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házi feladatot nem...

Kémia házi feladatot nem tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés

1.hány gramm szén-dioxid keletkezik 220g propén tökéletes égésekor?(egyenlettel)


2. hány köbdeci standartállapotú hidrogént addicionálhat 56g etén?(egyenlettel)


3. hány gramm HCL-ot addicionálhat 28 g etilén és mennyi klóretán keletkezik?(egyenlettel)


4.Hány gramm hidrogén szükséges 81g buta-1,3-dién teljes telítéséhez?


5. Hány gramm brómot addicionál 14g but-2-én?


2011. jan. 4. 20:59
 1/6 anonim válasza:

1. 754,285 g CO2

és az egyenlet: C3H6 + 4,5 O2 -> 3 CO2 + 3 H2O

4,5 mol oxigén lehet hogy nem feltétlen jó de itt nem az számít bele és nagyobb számokkal nehezebb lenne

2011. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

2. 49 dm^3 H2

egyenlet: C2H4 + H2 -> C2H6

(ha félkonstituciós képlet kell: CH2=CH2 + H2 -> CH3-CH3)

2011. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

3. nos ez még az egyszerűbbek közé tartozik, mert:

egyenlet: C2H4 + HCl -> C2H5Cl

az egyenletben 28 g etilén reagál, és a feladat is ennyit ír, tehát itt csak az egyenletben is ltáható 1 mol HCl tömege kell, ami meg ha pontosak akarunk lenni, 36,5 g.

a klóretán pedig 64,5 gramm.


u.i.: ugyanaz vagyok aki az előző kettőt is megírta, nem reklámozom magam de biztos hogy jók a megoldások

sajnos az utolsó kettő példa nekem is sok

2011. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a butadién így néz ki: CH2=CH-CH=CH2. kettes és egyes kötések váltogatják egymást. tehát az összegképlet C4H6


telítés azt jelenti, hogy a kettős kötések szakadjanak fel és helyükre hidrogén addícionál be és bután keletkezik.


egyenlet:

C4H6 + 2H2 = C4H10

innen már minden hülye meg tudja csinálni, számolgatsd át a molokat grammra.


utolsó feladatban ugyenez van.

buténból butánbromid, a kettős kötés felszakad és monst nem hidrogén, hanem bróm addícionál be....


C4H8 + Br2 = CH8B2

2011. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ötödik feladatban C4H8Br2 természetesen csak szar a billentyűzetem. :-D
2011. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!!!:)
2011. jan. 5. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!