Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sin (alfa) *sin (béta) *sin...

Sin (alfa) *sin (béta) *sin (gamma) = 4cos (alfa/2) *cos (béta/2) *cos (gamma/2). Ezt a csodálatos feladatot kellene megoldani, de még elkezdeni se tudom = ( Valaki írna egy levezetést?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:52
 1/10 czibles ***** válasza:
0%

1 megoldás: a = alfa, b = béta, c = gamma

sin(a) = 4 cos(a/2)

sin(b) = cos (b/2)

sin(c) = cos(c/2)


viszont ezzel az nincsen bebizonyítva, hogy nincsen több megoldás.

2011. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 vurugya béla ***** válasza:
27%

Amit írtál, az így nem igaz.

Pl: alfa=béta=gamma=90° esetén nem egyenlő a két oldal.

Ha ezek egy háromszög szögei, akkor se mindig igaz. Pl.

Pl: alfa=béta=gamma=60° esetén nem egyenlő a két oldal.


Tehát nem levezetés (azaz egyenlőség igazolása) kell ide. Légy szíves írd be, hogy PONTOSAN mi a feladat szövege, akkor tudnék segíteni!

2011. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
36%
Csatt lakkozom az előttem szólókhoz mert ez így ebben a formában nem lehetséges. Szerintem ez negat ív!
2011. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 vurugya béla ***** válasza:
47%

Figyi, ne higgy czibles-nek, nem ért hozzá.

Elegem van, hogy hozzá nem értők szólnak matematikai dolgokhoz.

Amit ő írt, abban háromismeretlenes egyenletként tekinti a feladatot. De annak megfoghatatlanul sok megoldása van, tehát semmit nem mondott, ő egyetlen konkrét szöget nem adott, ami megoldás lehetne!

Pl. gondolj bele, az x+y+z=57,8 egyenletnek hány megoldása lehet!

A másik, hogy ha tisztában lenne azzal, amit ír, már nyilvánvalóan írt volna, hogy van még két megoldás, amikor az alfa szerepét a béta vagy a gamma veszi át.

Ha ezzel tisztában lenne, miért írta volna, hogy nem tudja, van-e több megoldás?

Igyekszem megoldani a feladatodat, ha a PONTOS szövegét leírod - azaz hogy mit kell csinálni ezzel a háromismeretlenes egyenlőséggel.

2011. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit máshol jártam..Na szval a pontos szöveg..Bizonyítsuk be, h ha az alfa, béta gamma egy háromszög szögei, akkor fenn áll..és amit imént leírtam egyenlőség...így visszaolvasva igen, eléggé nem egyértelmű, bocsi =(
2011. jan. 4. 22:18
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Felírod, hogy gamma=180°-(alfa+béta), aztán behelyettesíted.
2011. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 vurugya béla ***** válasza:
51%

Nem minden háromszögre igaz!


Pl. alfa=béta=gamma=60° esetén nem egyenlő az egyenlet két oldala! (Szabályos háromszög esete.)


Ekkor a baloldal:

(gyök3)/2*(gyök3/2)*(gyök3/2)


A jobboldal:

4*(gyök3)/2*(gyök3/2)*(gyök3/2)


Ami nyilván nem igaz!


Jól írtad be a feladatot? Kell oda az a négyes?


Az előttem válaszoló láthatott már ilyen feladatot, mert értelmes dolgot írt, de nem gondolta át a feladatot, csak írt valami tippet: ha egy egyenlőség nem mindig igaz, akkor nem lehet azt belátni, hogy mindig igaz!

2011. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vurugya béla ***** válasza:
73%
bocs, elhibáztam, mindenütt (gyök3)/2 akart lenni, rosszak a zárójeleim...
2011. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Biztos jól írtad le a feladatot?

A bal oldalon nem a szinuszok összege szerepel véletlenül?

2011. jan. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Sajnálom, hogy a kérdezőt nem érdekli a megoldás, pedig azt hiszem, tudnék neki segíteni.
2011. jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!