Heló. Az lenne a kédésem h Tangens (alfa) +Tangens (béta) =? Kellene hozzá levezetés is!

2011. jan. 3. 16:56
 1/5 kanóc ***** válasza:
Hiányos feladatközlés.
2011. jan. 3. 17:00
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyit adott föl a tanár h Tangens (alfa) +Tangens (béta) =.... Ki kell fejteni h mivel egyenlő.. gondolom erre is van olyan képlet mint pl Sin(alfa)+sin(béta)= 2Sin (alfa+béta)/2*cos(alfa-béta)/2 -vel egyenlő :) ilyesmire gondoltam
2011. jan. 3. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:

tg=sin/cos


tgα=sinα/cosα

tgß=sinß/cosß


ezeket összeadjuk és közös nevezőre hozzuk

tgα+tgß=(sinα*cosß+sinß*cosα):(cosα*cosß)


Nem tudom h tanultátok-e már de sinα*cosß+cosα*sinß=sin(α+ß)--> ezt behelyettesítjük az előző egyenletbe


EZÉRT tgα+tgß=sin(α+ß) : cosα*cosß

2011. jan. 3. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:
én megértettem h mit akartál de ha nem érted elmagyarázom még1x
2011. jan. 3. 17:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem :D Köszönöm szépen a segítséget =)
2011. jan. 3. 19:11