Mi a mondandója, üzenete?

Figyelt kérdés
[link] Mi a lényege La Fontaine verziójával szemben? Műelemzést kellene írnom, viszont lövésem sincs milyen irányba induljak el. Köszönöm a segítséget.
2011. jan. 7. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem írom meg a leckédet. Nyisd ki a könyved.
2011. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is kértem hogy megírd, egyszerűen iránymutatást kértem. És ha egy árva szó is lenne róla a könyvben, vagy egyáltalán tananyag lenne, hidd el, kinyitnám. Egyébként magyar fakultáción kaptuk ezt a feladatot, a követelmény pedig magasabb, mint amit megszoktam. Azért köszi.Aki tud segíteni, megköszönöm.
2011. jan. 8. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Elolvastam a mesét, szerintem eléggé egyértelmű. La fontaine-nak tanmeséi vannak, állatok a főszereplői, és célzóközönsége kifejezetten a gyerekek. A mesék céljai, hogy a gyerekek tanuljanak az erkölcsi normákról, játékosan, mesékkel, és mindezt el is sajátítsák. az ő meséje még úgy szólt, hogy a tücsök széjjelfagyott (vagy a könyörületes hangya fogadta be télire), mert nem dolgozott, hanem csak hegedülgetett, míg a szorgos hangya egész nyáron megszakadt a munkától, de lett télire meleg otthona és élelme.


Ez a blogbejegyzés egyértelmű irónia. egyrészt szleng nyelvet használ, és nem is igazán a gyerekeknek, hanem a fiatal felnőtteknek szól, akiknek már szintén van némi tapasztalatuk az életről. Aki elkezdett dolgozni, élni az már tudja, hogy hiába dolgozik valaki körömszakadtáig, az úgysem az övé, hanem az államé, és neki már csak a "turkis" ruha jut. Míg a szöcske ahhoz képest, hogy "csak hegedülget" - kijut Párizsba...


Esetleg szóba jöhet egy másik értelmezés is, miszerint La Fontein "lenézte" a muzsikusságot, mint becsületes munkát, holott itt a tücsök még azt is leírja: "otthon gyakorolgatok" - tehát nem kevés meló van ebben is.


Azért ezeket ne így írd le, fogalmazd meg szépen, hirtelen ezek jutottak eszembe. Ebből már tudsz merre indulni :D

2011. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak az iróniát illetően.

Szerintem ez a "mű" nagyon keményen bemutatja a mai magyar társadalmi viszonyokat.Ha ilyen irányban indulsz el,akkor nézz szét a szociológia területén.

2011. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A beilleszkedés képtelensége: Hajnóczy Péter abszurdjai - lásd a neten ezt a cikket! A szöveg ironikus, abszurd, ugyanakkor társadalombírálat. A fabulát írja újra, azaz mai magyar fabulát tankölteményt ír. Szereplők - jellemek - helyük a magyar társadalomban. Evokálja, megidézi a francia La Fontaine-t. A fabula felépítése: a mese + a belőle levonható tanulság. A fabula nagymesterei: a görög Aesopus, a latin Phaedrus, az orosz Krilov, a magyar Pesti Gábor és Heltai Gáspár. A XX. sz.-i modern példázatos állatmeséé Örkény István és Hajnóczy Péter.
2011. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, végülis hasonlókat írtam bele, kisebb hiányosságokkal ugyan, de ötös lett. Jól jött ez így félévkor.:D Mégegyszer köszönöm.;)
2011. jan. 21. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!