Mit írjak az érvelésbe?

Figyelt kérdés
az a téma, h érdemes-e meghalni a hazáért. szerintem nem. mit írhatnék erről?
2011. jan. 9. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó téma. Szerintem érdemes lenne, ha ezzel lehetne segíteni.

Érvek, ellenérvek, aztán pedig hogy miért gondolod így. Végén egy rövid összegzés.

2011. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó, véleményed már van. Akkor most első lépésben indokold meg. Aztán kérdezz rá minden indokodra, hogy miért így gondolod, hogyan lehetne másképp gondolni. És hogy szerinted miért nem jó a másik nézőpont.

Írok egy példát: szerintem finom a méz. Miért? Mert édes, és szeretem az édeset. Lehetne máshogy is? Persze, szerethetném inkább a sósat is, de nekem a sós mindig kiszárítja a számat, ezért nem szeretem annyira. Ez az én véleményem, a tied lehet más. De én e mellett érvelek. Tudom, hogy van, akinek az édes túl édes, de nekem nem az. A lényeg, hogy mindkét szemszögből nézd meg a témát, és írd le, hogy melyikkel értesz egyet.

2011. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!