Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Voltaire-Candide című művéből...

Voltaire-Candide című művéből egy szereplő ellemzését kell leírnom fogalmazásba, szerintetek melyik szereplőröl lehet a legtöbbet leírni?

Figyelt kérdés

Kérlek mondjátok meg, h kiröl lehetne 2 oldalt irni fogalmazásba

és abba is segitenétek h h kezdjek neki?

aki tud segíteni annak előre is köszönöm

(és a majmoknak mondom akik mindig minden kérdésre ugatnak

h nem azt kérem h ird meg helyettem csak 1 kis segitséget kérek, és tudom h a google a barátom..nemkell mondani)


2011. jan. 19. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most tanultunk róla,úgyhogy talán tudok valamit segíteni.Nem tudom,milyen könyvből tanulsz,de gondolom,hogy középiskolás vagy.Ha Pethőné féle irodalomkönyvből tanulsz (10.-es),akkor abban van a szereplőkről leírás,de nem tudom,ilyet beleírhattok-e.Szerintem a szereplők közül Candide az,akiről a legtöbbet tudsz írni.Ugye utazik egy csomó helyre és mindenhol csak ésszerűtlenséget és ostobaságot lát.Minden kalandja egy érv a hamis optimizmus ellen,mert a mű lényegében a felvilágosodás derűlátását kérdéjelezi meg alapjaiban.Szerintem lehetne ez a témád Candide kapcsán,hogy hol mivel találkozik meg ugye mindenhol csak a "legeslegjobb" világot keresi.Írhatnál Eldórádóról is,amely utópia.Talán segítettem,ha kérdésed van,még nyugodtan írj:)
2011. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. jan. 19. 20:59
 3/5 A kérdező kommentje:

a bvezetés már megvan

esetleg tudnál segiteni h h kezdjek neki a tárgyalásnak

és h miket irjak rola 2 oldalba

mert jellemezni kell a szereplöt

(bocsi elirtam a kérdést még... :/)

2011. jan. 19. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Jellemezd Candidet,pl. hogy naiv és jámbor (ezt jelenti a neve).Mire kell amúgy a fogi,mert csak holnap tudod többet írni,bocsi:)
2011. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

am holnapra kell de már megirtam :)

de azért köszi ;)

2011. jan. 19. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!