Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felvételi feladat segítesz?

Felvételi feladat segítesz?

Figyelt kérdés

9.-es feladatot nem értem :S

ugye a négyzetes oszlop térfogata a*a*m

de itt ezt írja megoldásnak:

A kivágott négyzetes oszlop térfogata: 6⋅6⋅10

az a*a=6*6 az oké de a magasság az nem 10 cm ha megnézitek a képet hanem 6 cm( a kivágott négyzetes oszlopról beszélek.

ezt vki el tudja magyarázni?

a

ja és lécci a 10est sem értem. lécci vki azt is magyarázza el. köszi :)


2011. jan. 20. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen képet? És milyen 10est???
2011. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha belinkelnéd melyik feladatsorról van szó, mivel így fogalmam sincs, hogy mi van a képen és mi a 10. feladat.
2011. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ja bocsi

[link]

2011. jan. 20. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig 10 cm a magassága, nézd meg, az egyik oldala ugyanolyan hosszú, mint a nagy testé. Ezt most nem tudom jól megfogalmazni, de a magasság így hátrafelé van itt.

A 10.: Csak értelmezd a szöveget. Azt tudjuk, hogy a gimnáziumba jelentkezők 3/8-a jelentkezett szakközépiskolába is, a szakközepesek 60%-a pedig jelentkezett gimibe is. Vagyis gimibe és szakközépbe a gimisek 3/8-a és a szakközepesek 60%-a jelentkezett. Azt tudjuk, hogy ez 12 fő. Innentől kezdve már egy egyszerű számítás.

Tudod hogy 3/8 része a gimiseknek az 12, tehát a gimisek: 12/(3/8)=32. A szakközepesek 60%-a 12, tehát a szakközepesek 12/(0,6)=20.

Az utolsó kérdés pedig, 32-en jelentkeztek gimibe, 20-an szakközépbe, ez összesen 52, de van 12 ember, aki mindkét helyre jelentkezett, tehát őket kétszer számoltuk, ezért le kell vonni. Magyarul 40.

Nem tudom mennyire volt érthető, azt ajánlom, hogy nézd meg figyelmesen azt az ábrát a magasságnál, észre fogod venni, hogy nem 6.

2011. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!