Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki? Régebbi...

Segítene valaki? Régebbi felvételi feladat matekból.

Figyelt kérdés

A többi feladatot megtudtam csinálni de ez kifogott rajtam tehát segítsen valaki! Örülnék ha le is vezetnétek. Köszi


A feladat: [link]


Köszi


2010. jan. 22. 16:23
 1/3 anonim válasza:

ezt én is megcsináltam már :) nem olyan nehéz mint ahogy gondolnád :)

a, 21 éle van

csak meg kell számolnod az éleket azaz a vonalakat ,de persze amit nem látsz képzeld oda és azt is számold bele :)


b, 9

csak meg kell számolni ,hogy hány oldala van ennek a testnek


c, 9 köbcm

kiszámolod az eredeti kockának a térfogatát, majd ami rajta van és az eredményeket összeadod


d, 28 négyzetcm

ugyanezt kell tenni mint az előzőnél csak most ugye a felszínt számolod ki és a végén ha összeadtad ,ami kijön eredmény abból kivonod azt a nem létező 2cm-t ami ott ugye nincs a testen


hát nem tudom mennyire írtam le érthetően, de remélem sikerül eligazodnod rajta :)

2010. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ide feltöltöttem a megoldásomat, részletesen levezetve.:) Remélem segít...

2010. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bocsi off:

Melyik évi felvételi ez?Olyan ismerős... :D

2010. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!